Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Wtorek mokry i coraz cieplejszy

2013-01-29 10:27:17, komentarzy: 0


Pozostaniemy pod wpływem niżu znad Morza Norweskiego w ciepłej masie powietrza polarnego morskiego. Dzień będzie pochmurny z kolejną strefą opadów przemieszczającą się z zachodu na wschód. Na zachodzie będzie padał deszcz, rano miejscami deszcz ze śniegiem, w pasie dzielnic centralnych (Od Gdańska po Katowice) śnieg i deszcz ze śniegiem, wieczorem deszcz, na wschodzie (późne godziny popołudniowe) śnieg przechodzący w śnieg z deszczem. W centrum i na wschodzie przejściowo może padać deszcz marznący. Temperatura będzie rosła i wszędzie osiągnie wartości dodatnie, choć na wschodzie dopiero po południu. Temperatura maksymalna wyniesie od 1'C do 2'C na wschodzie, 3-4'C w centrum i od 5'C do 7'C na zachodzie. Wiatr południowy do południowo-zachodniego, na południu i zachodzie okresami dość silny. Ciśnienie nadal będzie powoli spadać. 

 

W nocy pogodę w Polsce nadal będzie kształtował niż znad Morza Norweskiego i kolejny front atmosferyczny z nim związany, który dotrze nad zachodnie dzielnice kraju. Noc pochmurna. Początkowo słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem występować będą przede wszystkim we wschodniej, miejscami w południowej Polsce. Opady te będą słabły i w drugiej części nocy zanikną. Jednocześnie nad granice zachodnie nadciągnie kolejna strefa opadów, tym razem tylko deszczu, która do rana obejmie całą zachodnią połowę kraju. Na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku opady mogą być intensywne. Temperatura minimalna wyniesie od (-1'C)-0'C  na północnym wschodzie i krańcach wschodnich, przez około 2'C w centrum, do 3'C-4'C, lokalnie 5'C na zachodzie. Wiatr z południowego zachodu, umiarkowany, tylko na północnym wschodzie słaby. Ciśnienie będzie spadać.

 

Miejscami, w centrum oraz na wschodzie pojawią się lokalne podtopienia. Apogeum intensywnych opadów deszczu przypadnie na środowe popołudnie. Póki nie zaczął padać tam jeszcze deszcz, prosimy o usunięcie grubej warstwy śniegu z dachów, ponieważ ten może pouszkadzać rynny podczas fazy topnienia, a nawet zagrozić konstrukcji dachu. Śnieg suchy w fazie odwilży zwiększa swoją wagę aż o 16 razy. 

 

Autor: Flash_Wojciech

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego