Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Środa wietrzna oraz z intensywnym deszczem.

2013-01-29 20:11:29, komentarzy: 0

 

Noc (29/30.01)

W nocy będzie robić się coraz cieplej, w całym kraju już nie odnotujemy ujemnych wartości, na zachodzie termometry wzrosną do +6*C a najchłodniej na wschodzie do max +1*C, na północy i w centrum od +3*C do +4*C, od Dolnegośląska po Opolskie, Górny Śląsk i Małopolskę od +4*C do +5*C a na Podkarpaciu do +1*C..<- w tym regionie oraz na wschodzie mogą wystąpić opady deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu, na pozostałym obszarze opady mżawki, deszczu chwilami intensywnego, szczególnie obfite opady wystąpią na zachodzie i północnym-zachodzie, gdyż nad ranem wkroczy ciepły front z kolejną dostawą opadu tym razem będzie to padał sam deszcz. Wiatr przeważnie słaby, miejscami umiarkowany, południowo-zachodni.

 

Środa (30.01)

Wspomniany front w szybkim tempie będzie wędrował w głąb kraju skręcając lekko na północny-wschód, najmocniej padał będzie deszcz na pólnocny, temperatura w tych regionach wyniesie od +3*C na Suwalszczyźnie do +12*C w Zachodniopomorskim, w pasie od Pomorskiego po Zachodniopomorskie, Wielkopolskę, Lubuskie i Dolnyśląsk na dodatek mocno będzie wiać, miejscami do 70-90km/h, na pozostałym obszarze na ogół 30-70km/h. W drugiej części dnia powinno się przejaśniać na Dolnymśląsku, Opolskim oraz na Górnym Śląsku, lecz nie bądźmy tego tacy pewni, w centrum, południowym-zachodzie, południu oraz częściowo na wschodzie również będzie padać deszcz, lecz nie będzie on tak intensywny jak ten na północy, jednak zdarzą się miejsca gdzie popada mocniej. Temperatura od +2*C na Podkarpaciu, +3*C na wschodzie, w centrum od +5*C do +7*C, na zachodzie i południu od +8*C do +12*C. Wiatr umiarkowany i silny, południowo-zachodni.

 

UWAGA!! Wieczorem na zachodzie kraju możliwe jest wystąpienie pierwszych słabych burz w tym roku.


W związku z odwilżą i to dosyć mocną, uwaga na podtopienia, gdyż grunt jeszcze jest zamarznięty do tego śnieg szybko topnieje za sprawą wysokiej temperatury, deszcz będzie obficie padać a na deser silnie powieje ciepły wiatr, jest masa czynników do gwałtownego topnienia pokrywy śnieżnej, miejmy nadzieję, że nie nawiedzą nas powodzie.. A co do powrotu zimy, hmm prawdopodobnie w sobotę i niedzielę czeka nas jeszcze większe załamanie pogody, temperatura się obniży a deszcz przejdzie w mokry śnieg, w tych dwóch dniach na tą chwilę spadnie około 20cm śniegu, jednak taki scenariusz nie jest jeszcze pewny w 100%, około piątku będziemy już w stanie określić się w sprawie pogody na weekend, a na powrót łagodnej zimy trzeba nam czekać przynajmniej do 5-6 lutego.

 

Autor: Mario_Moderator

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego