Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Seria niszczycielskich tornad uderzyła w dziesięć stanów USA

2013-11-18 21:05:06, komentarzy: 0Tornada zaatakowały w Stanach Zjednoczonych. W wyniku żywiołów 5 osób poniosło śmierć. Na całym Środkowym Zachodzie kilkadziesiąt osób zostało rannych.

 

Potężny front pogodowy spowodował, że aż 53 milionów mieszkańców z 10 stanów, między innymi z Illinois, Indiana, Iowa, Michigan, Missouri, Ohio i Wisconsin. Na lotnisku Chicago O'Hare International z powodu złej pogody anulowano ponad 200 lotów.

 

Najwięcej poszkodowanych przez tornada jest w stanie Illinois, w którym naliczono 10 tornad.  Oprócz 5 ofiar jest też 37 rannych, ale rzeczywista ich liczba może być znacznie wyższa, ponieważ szacowanie szkód jeszcze trwa. Amerykańscy meteorolodzy nie ukrywają, że formacje pogodowe, które spowodowały powstawanie tornad nadal się utrzymują. Oznacza to, że nie wyklucza się kolejnych zjawisk tego typu.

 

Głównie z tego powodu Gubernator Illinois, Pat Quinn wezwał mieszkańców do uważnego śledzenia prognozy pogody, a także pozostania w domach o ile jest to możliwe. Ostrzeżenia przed kolejnymi tornadami wystosowano również dla stanów Indiana, Kentucky oraz Ohio

 

 

 

 

Źródło: ZmianyNaZiemi

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego