Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Prognoza pogody na nadchodzący tydzień.

2013-02-03 16:44:38, komentarzy: 0

 

Poniedziałek (04.02)

Wieczorem znad Niemiec do Polski wkraczać będzie front atmosferyczny z opadami śniegu, opady będą umiarkowane..rano front znajdzie się w Kujawsko-Pomorskim, Wielkopolsce a najmocniej w tych godzinach popada od Dolnegośląska po Opolszczyzne i Górnyśląsk. Nad ranem opady mogą przejść w deszcz ze śniegiem oraz mżawkę, padać będzie przy temperaturze około 0*C, +1*C, na pozostałym obszarze raczej bez opadów, rano temometry pokażą około -2*C, -4*C. Po południu nasunie się z zachodu kolejna już bardziej rozbudowana strefa opadów, na zachodzie temperatura wzrośnie do +4*C, dlatego padać będzie deszcz, chwilami ulewny, z godziny na godzinę front będzie wkraczał w głąb kraju, wieczorem znajdzie się nad Polską centralną i wschodnią, tutaj popada raczej deszcz ze śniegiem lub sam śnieg. 

 

Wtorek (05.02)

Nad ranem tylko na południu z lekkim mrozem od -1*C do 0*C, a na pozostałym obszarze temperatura na plusie. W wtorek wystąpi konwekcja dlatego trudno przewidzieć, w których regionach popada, największą szanse na silny opad konwekcyjny mają mieszkańcy Polski północnej, zachodniej i centralnej w tych regionach popada krupa śnieżna, mokry, "duży" śnieg oraz deszcz, nie wykluczone, że pojawią się wyłądowania atmosferyczne, temperatura wyniesie na północy, zachodzie i w centrum od 1*C do +4*C, im dalej na południe tym cieplej, do 6*C. Prędkość wiatru wzrośnie, miejscami w porywach do 60km/h.

 

Środa (06.02)

W nocy konwekcja wystąpi na południu. Zacznie się stopniowo ochładzać, nocami wróci mróz, nad ranem w wielu regionach temperatura spadnie poniżej 0*C. W najcieplejszym momencie dnia na pólnocny przeważnie 0*C - +2*C, w centrum od +4*C do +2*C, a na południu do 5*C, w dzień w całym kraju wystąpią przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu.

 

Czwartek (07.02)

Po mroźnej nocy prawie w całym kraju, oprócz Lubuskiego i zachodniej Wielkopolski, nastapi w większości kraju przejaśnienia i rozpogodzenia, wiatr zacznie wiać z pólnocy ściągając mroźne arktyczne powietrze, największa szanse na chwilę ze słońcem mają mieszkańcy polski wschodniej, południowej oraz centrum, na zachodzie i północy słabo popada deszcz ze śniegiem lub sam śnieg, gdyż temperatura w tych regionach wyniesie od 0*C do +2*C, na pozostałym obszarze od +2*C do +4*C. Wiatr znacząco osłabnie, północny.

 

Piątek (08.02)

Noc przyniesie temperatury od -6*C do -1*C. W dzień na północy od -1*C do 0*C, im dalej na południe tym cieplej, do 3*C. Według modelu ECMWF nad Małopolskę i Podkarpacie nasunie się silna strefa opadów śniegu, ale do takiej sytuacji w 90% nie dojdzie, na ogół powinno być bez opadów.

Sobota (09.02)

Od -1*C do 0*C na północy do -3*C na południu, ECMWF pokazuje podobną sytuację..

Niedziela (10.02)

W niedzielę od -4*C do 0*C. Przeważnie będzie dominować słońce, za to nocami przez weekend za sprawą rozpogodzeń zrobi się bardzo mroźno.

 

 

Autor: Mario_Moderator

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego