Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Noc i sobota z opadami śniegu i śniegu z deszczem !

2013-02-01 20:31:53, komentarzy: 2


Noc (01/02.02)

Jak każdy z nas już zauważył, trwa odwilż...w następnych dniach nadal pozostanie z nami jednak zacznie się ochładzać. Już tej nocy temperatura w północno-wschodniej spadnie do max. 0*C, +1*C a na pozostałym obszarze na ogół +2*C,+3*C, mało tego do Polski z zachodu na wschód będzie wędrował front z obfitymi opadami początkowo samego deszczu, który już teraz pada na zachodzie (Stan na godz: 20:15), jednak w przeciągu godzin będzie wędrował w głąb kraju mieniąc się w opady deszczu ze śniegiem oraz samego śniegu. Sypać zacznie nad ranem w pasie od Pomorskiego po Wielkopolskę, Łódzkie, Świętokrzyskie aż do samego Podkarpacia, w kolejnych godzinach zacznie sypać w wschodnich województwach, na zachodzie, południowym-zachodzie i południu padać będzie miejscami sam deszcz, ale głównie padać będzie deszcz ze śniegiem a chwilami mokry śnieg. Z względu na dodatnie temperatury płaty śniega będą duże oraz mokre, powodujące ograniczenie widoczności. W nocy na ogół powinno spaść 3-5cm.

 

Sobota (02.02.)

W godzinach porannych głównie będzie sypać śnieg w większości kraju, około południa front znajdzię się w centrum PL oraz na wschodzie i północnym-wschodzie <- i tu spadnie najwięcej śniegu w ciągu tych trwających opadów, na ogół w dzień w tych regionach spadnie 4-8cm, co ogólnie da przyrost pokrywy śnieżnej o 7-13cm, padać będzie przy +1*C, +2*C, dlatego podobnie jak w nocy śnieg będzie mokry i ciężki , im bardziej na zachód i południowy-zachód temperatury będą wyższe ale nie będzie cieplej niż w piątek, otóż na ogół wyniesie od +2*C do miejscami +4*C, i na tym obszarze padać będzie deszcz ze śniegiem oraz sam deszcz. Wieczorem front odsunie się na Litwe, Białoruś i Ukrainę, jednak słabo może popadać jeszcze na Dolnymśląsku, Lubuskim, na południu, częściowo w centrum oraz na północy.

 

Czeka nas ochłodzenie, jednak w poniedziałek i wtorek na chwilę się ociepli , a w środę powoli z północy zacznie napływać mroźne, arktyczne powietrze, apogeum powrotu zimy spodziewamy się 10.02 (Niedziela) wtedy w najcieplejszym momencie dnia, temperatura w centrum wyniesie max. 0*C, a na pozostałym obszarze lekki mróz, w nocy chwyci solidny mróz, a od poniedziałku znów zacznie się stopniowo ocieplać, zatem można już powiedzieć, że prawdziwą zimę mamy już za sobą, a przed nami pojawiać się będą tylko "pierdy zimy". Teraz wystarczy tylko przeżyć te ataki, a oczekiwać w oddali na wiosnę i pierwsze wiosenne burze...

 

Autor: Mario_Moderator

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • klik 21:17, 1 lutego 2013

    Dzisiaj u mnie rano nieźle deszczyk padał, nawet był moment na przebicie śniegu:)

    Odpowiedz
  • Mariusz 22:30, 1 lutego 2013

    A u mnie dzisiaj pochmurno z przejaśnieniami było ;)

    Odpowiedz
Darmowe strony www dla każdego