Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Nadciągają silne mrozy !

2013-01-22 12:12:38, komentarzy: 0

 

Po silnych opadach śniegu, które od poniedziałku dają się we znaki mieszkańcom polski wschodniej, południowej, centralnej, południowo-zachodniej, czekają nas zmiany..śnieg przestanie sypać, zacznie się rozpogadzacać, a co za tym idzie? Mróz i to nie byle jaki, sprawdźmy zatem kiedy dokładnie pomrozi i na jak długo.


---------------------------------------------------------------------------


Silne mrozy już minionych noc dały o siebie znać w regionach północno-wschodnich, na Warmii i Mazurach oraz Podlasiu temperatura spadła do nawet -23*C, a przy gruncie -26*C, gdy jednak w tych regionach mroziło to na podkarpaciu było +3*C, za sprawą opadów, różnica mogła wynosić nawet 30*C!

 

Jeszcze spokojnie

 

Najbliższej nocy, z wtorku na środę, jeszcze w wielu regionach będzie występować zachmurzenie, z którego popada śnieg, dlatego mróz nie będzie silny. Na ogół -12*C na północnym-wschodzie oraz południowym-zachodzie.

 

Zacznie się już w nocy z środy na czwartek

 

W środę opady znacznię będą zanikać, i lekko może poprószyć na wschodzie, za to na pozostałym obszarze zacznie się rozpogadzać, za sprawą wyżu znad Skandynawii. Temperatura o poranku będzie wynosiła od -9*C w regionach gdzie jeszcze mogą na niebie widnieć Stratusy, do -16*C na północnym-wschodzie, północy oraz południowym-zachodzie, z tym że w rejonie Kotliny Jeleniogórskiej, wartość będzie niższa, około -18*C.

W dzień od -8*C w większości regionów do -10*C, -12*C Na DolnymŚląsku, Opolszczyźnie i Górnym Śląsku oraz na Podlasiu.

 

Noc z czwartku na piątek


Najchłodniej tym razem będzie w Wielkopolsce, Mazowszu, Warmii i Mazurachm, Kujawsko-Pomorskim po Lubuskie i Zachodniopomorskie - spadem temperatury do wartości od -16*C do -20*C! Na południu kraju nasunie się niewielki front z słabymi opadami śniegu, stąd tam przeważnie od -12*C do -10*C. W pozostałych regionach na ogół od -16*C do -12*C.

 

Noc z piątku na sobotę

 

W całej Polsce rozpogodzenia, dlatego ciepło będzie bardzo szybko uciekać z gruntu w przestrzeń kosmiczną, a rano temperaura spadnie do -23*C w woj. Łódzkim, -20*C na DolnymŚląsku, Wielkopolsce, Mazowszu, Małopolsce i Podkarpaciu. Na pozostałym obszarze na ogół od -19*C do -12*C na wybrzeżu. 

W dzień od -16*C w centralnej, wschodniej i w małopolsce po -12*C na pozostałym obszarze aż "najcieplej" na wybrzeżu bo -8*C.

 

Najmroźniesza noc z soboty na niedzielę!


Oprócz wybrzeża gdzie temperatura będzie o poranku wynosić od -19*C do -16*C to cały kraj będzie w "grubym" mrozie, wszędzie temperatura spadnie poniżej -20*C lub osiągnie tę wartość, a -24*C wynosić będzie na Podlasiu, Na Dolnym Śląsku miejscami na Opolszczyźnie, Górnym Śląsku oraz w Małopolsce.

W dzień w większości regionów -16*C, W pasie od Warmii i Mazur po Mazowsze i Podkarpacie -12*C, oraz na Pomorzu i Zachodzie, od -12*C do -8*C na południowym-zachodzie i krańcach południa.

 

Noc z niedzieli na poniedziałek


Na wschodzie temperatury od -20*C do -18*C oraz w Małopolsce, im dalej na zachód tym cieplej od -16*C (głownie w Kotlinie Jeleniogórskiej) do -8*C.

W dzień już stabilnie, od -12*C na wschodzie do -4*C, -2*C na zachodzie. 

 

Na dzień dzisiejszy noc z poniedziałku na wtorek powinna być zimniejsza od poprzedniej nocy, ale nie będe się rozpisywał, gdyż może się to zmienić, tym bardziej, że najprawdopodobniej od środy czeka nas odwilż..

Mimo tego pamiętajmy o ludziach bezdomnych, gdy zauważymy taką osobę, zadzwońmy pod odpowiedni numer by pomóc owej osobie, oraz pamiętajmy o zwierzętach by je schronić i odpowiednio dokarmiać, nie zapominajmy również o ptakach, które również potrzebują pokarmu.


Tak więc zima ma się jak narazie dobrze, potrwa jeszcze napewno tydzień, ale tak jak wcześniej wspomniałem od środy (30.01) Atlantyk da o sobie znać,(czeka nas odwilż) sciągając serie niżów z zachodu, kierujących się na wschód, na dzień dzisiejszy temperatura może osiągać wartość nawet +9*C, jednak po 5 lutego znów ma o sobie dać znać zima. Jak będzie? Czas pokaże..Autor: Mario_Moderator

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego