Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Idzie zima ! Arktyczny chłód zmrozi Polske

2014-01-08 21:09:47, komentarzy: 0

 

Bardzo późny termin wybrała sobie zimowa pora roku na generalne rozłożenie walizek w naszym kraju. Pewne jest jednak, że od przyszłego tygodnia mrozu oraz śniegu musimy spodziewać się w całej Polsce.

 

Chłodny front zabieli krajobrazy

 

Zmiany w pogodzie przyniesie już najbliższy weekend, kiedy to z północy na południowy-wschód kraju wędrował będzie chłodny front atmosferyczny, a wraz z nim opady deszczu ze śniegiem, śniegu oraz porywiste porywy wiatru. Systematycznie spadać będzie temperatura. Pierwsze opady owy front przyniesie w sobotę na północy kraju (słaby deszcz), lecz w niedzielę zyska na aktywności wędrując ku wschodniej/południowo-wschodniej części Polski, przynosząc opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu. W godzinach popołudniowych w większości regionów kraju chwyci lekki mróz, dlatego też na drogach zrobi się istna ślizgawka!

 

Możliwe burze

 

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w niedzielne popołudnie, zaraz za frontem napłynie chwiejne powietrze, które zainicjuje rozwój burzowych chmur Cumulonimbus. Konwekcyjne opady śniegu (o charakterze śnieżyc), oraz krupy śnieżnej początkowo pojawią się na wybrzeżu, lecz z biegiem godzin coraz śmielej będą wpychane wgłąb kraju. Istnieje spore prawdopodobieństwo pojawienia się wyładowań atmosferycznych. Nocą z niedzieli na poniedziałek, oraz w poniedziałek konwekcyjnych opadów (bardzo intensywnych, lecz skrajnie lokalnych oraz krótkotrwałych) musimy spodziewać się w pasie regionów północnej-centralnej-wschodniej, oraz północno-wschodniej Polski.

 

Kolejne dni mroźne

 

Cały przyszły tydzień przynosić ma coraz mroźniejsze dni. Nocami zanotujemy już dwucyfrowe, ujemne wartości na termometrach. Wstrzymamy się jeszcze z prognozami opadów śniegu. Jedne modele numeryczne widzą od wielu aktualizacji niż genueński w okolicach 15-16 stycznia, inne widzą wyżową, suchą ale mroźną pogodę.

 

Więcej informacji znajdziecie w kolejnych newsach. Zapraszamy :)

 

Autor: Wojciech Stępniak

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego