Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Zwrot w pogodzie już za chwilę: nawet 33 stopnie C (Tvn Meteo)

2012-06-27 01:24:10, komentarzy: 0

 

 

Obecna pogoda utrzyma się do czwartku włącznie. Będzie chłodno z przelotnymi opadami deszczu i silnym wiatrem. Jednak już w piątek pogoda wykona zwrot. Gwałtownie się ociepli, co będzie skutkowało wyładowaniami atmosferycznymi, miejscami z opadami gradu. 

 

Środa, 27 czerwca

Pogodnie będzie tylko na Podkarpaciu. Poza tym wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od 15 st. C na Suwalszczyźnie do 22 st. C na Podkarpaciu. Z zachodu powieje umiarkowany i dość silny wiatr, w porywach w centrum do 50km/h, a na północy do 65km/h.

Czwartek, 28 czerwca

Na południu i wschodzie kraju pojawią się przelotne opady deszczu, a w Małopolsce burze. Na pozostałym obszarze kraju będzie pogodnie. Termometry w ciągu dnia wskażą od 18 st. C na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Dolnym Śląsku.

 

Wciąż będzie wiać słabo i umiarkowanie z zachodu , w porywach burzowych do 90km/h.


Piątek, 29 czerwca

W dzielnicach zachodnich i południowych pojawią się przelotne opady deszczu i burze – lokalnie z gradem. Na północy, wschodzie i w centrum kraju będzie pogodnie. Powietrze nagrzeje się do maksymalnej wartości 20 st. C na Suwalszczyźnie i aż 28 st. C na Dolnym Śląsku.

Wiatr osłabnie i zmieni kierunek na południowy. Będzie porywisty jedynie podczas burz, kiedy to powieje z maksymalną prędkością 90 km/h.

Sobota, 30 czerwca


Wiatr, od piątku wiejący z południa, przyniesie ciepłe zwrotnikowe powietrze. Ciepło, a wręcz upalnie będzie w całym kraju. Słupki rtęci wskażą od 25 st. C na Suwalszczyźnie do 32 st. C na Dolnym Śląsku.

Ze względu na wysoką wartość temperatury pojawią się burze, lokalnie z gradem, ale tylko na zachodzie i północy kraju. W porywach burzowych wiatr osiągnie prędkość 90 km/h, poza tym będzie słaby i umiarkowany.


Niedziela, 1 lipca

Pierwszy dzień lipca zapowiada się upalnie. Aż 33 st. C zanotują termometry na Dolnym Śląsku, gdzie będzie najcieplej, i 26 st. C w Suwałkach, gdzie dzień zapowiada się najchłodniej.

Przz cały dzień na sporą dawkę słońca mogą liczyć mieszkańcy północnego wschodu, a na pozostałym obszarze kraju pojawią się opady deszczu i burze, lokalnie z gradem i wiatrem dochodzącym do 90 km/h.

 

Opublikował: Flash_Wojciech

Źródło: TvnMeteo 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego