Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Pamiętaj o zmianie czasu! To już tej nocy

2012-10-27 16:47:00, komentarzy: 0

Już jutro zmrok zacznie zapadać godzinę wcześniej niż obecnie. W zamian wcześniej będzie świtać. To efekt zmiany czasu z letniego na zimowy, która zawsze powoduje spore zamieszanie.

 

Nadchodzą zmiany, bo nadchodzącej nocy (27/28.10) przechodzimy z czasu letniego na czas zimowy.

Oznacza to, że o godzinie 3:00 cofamy zegarki na godzinę 2:00 i dzięki temu będziemy mogli sobie dłużej pospać.

W ten sposób dzień będzie wstawał szybciej i szybciej zrobi się ciemno. Na czas zimowy, czyli środkowoeuropejski, przechodzi nie tylko cała Europa, ale także, po upływie następnych godzin od naszej zmiany czasu, pozostała część świata.

Zmiana czasu zwykle początkowo niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie i jest to związane z powolnym przystosowywaniem się do zmiany naszego wewnętrznego zegara biologicznego.

Od niedzieli (28.10) odczuwać będziemy głównie niekorzystne wyniki przejścia na czas zimowy. Zmrok zapadać będzie o godzinę wcześniej niż dotychczas, a z kolei mniejsze ilości promieni słonecznych sprawią, że objawy sezonowej depresji mogą się gwałtownie nasilać.

Niestety ostatnie dni obowiązywania czasu letniego i pierwsze dni z czasem zimowym miną pod znakiem sporej ilości chmur i opadów. To sprawi, że słońca będziemy potrzebować bardziej niż gdyby niebo było pogodne.

W pochmurne dni wizualnie dzień jest krótszy, bo do naszej siatkówki dociera mniej promieni słonecznych. Kolejna zmiana czasu czeka nas 31 marca 2013 roku, kiedy po zmianie czasu na letni spać będziemy o godzinę krócej.

Pod artykułem zamieszczamy szczegółowy schemat zmiany czasu letniego na zimowy.

 

 

 

Opublikował: Mario_Moderator

Źródło: twojapogoda

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego