Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Zima paraliżuje ruch drogowy w Polsce

2013-01-11 21:49:12, komentarzy: 0

Bardzo trudne warunki drogowe panują w Szczecinie i okolicach miasta.W Szczecinie tworzą się gigantyczne korki. Ślisko jest także w województwach pomorskim i dolnośląskim. Na drodze krajowej nr 39 nawierzchnia jest tak śliska, że ruch nie odbywa się wcale. Kierowcy stoją w oczekiwaniu na służby, które posypią nawierzchnię piaskiem lub solą. Policja radzi, by omijać drogę.  

Opady praktycznie sparaliżowały transport w mieście. Wszędzie są korki, nie kursują tramwaje. Doszło do trzydziestu paru kolizji i czterech wypadków.Podobnie jest na drogach dojazdowych do miasta. Policja apeluje, by ci, którzy nie muszą, nie wyjeżdżali na ulice Szczecina, ani też nie wjeżdżali do niego. Zakorkowane są drogi krajowe w pobliżu stolicy Pomorza Zachodniego, na węźle Kijewo-Podjuchy i od granicy polsko-niemieckiej z Kołbaskowa. Najczęstszą przyczyną jest blokada drogi przez samochody ciężarowe, które nie mogą podjechać pod śliskie wzniesienia.Na miejscu tworzą się długie  korki,przez które na miejsce nie może dojechać ciężki sprzęt, by pomóc blokującym drogi tirom.Także policyjne radiowozy mają problem z dojazdem na miejsce kolizji czy wypadków. Według drogowców w pozostałej części województwa sytuacja nie jest tak dramatyczna jak w Szczecinie. Zablokowana jest jednak droga krajowa nr 6 w okolicach Biesiekierza pod Koszalinem.Tam  tir stanął w poprzek drogi.
Służby drogowe sugerują kierowcom samochodów ciężarowych, by zatrzymali się na parkingach. Może to zapobiec zablokowaniu drogi przez pojazdy ciężarowe nie będące w stanie podjechać pod wzniesienia.

Trudne warunki jazdy panują na Pomorzu. Intensywnie pada śnieg. Drogi są przejezdne, ale zalega na nich błoto pośniegowe, jest ślisko. W Trójmieście i w regionie w wielu miejscach tworzą się korki, bo samochody poruszają się znacznie wolniej niż zwykle. Największe opady występują w rejonie Kwidzyna, Sztumu i Gniewu jednak w tamtejszy rejon  zanagażowano najwięcej służb do odśnieżania tamtejszych dróg.Trudne warunki są także na drogach wojewódzkich i w Trójmieście. Kierowcy poruszają się powoli więc na wielu drogach i ulicach tworzą się korki. W niektórych miejscach ruch blokują samochody ciężarowe i autobusy mające problemy z wjazdem na wzniesienia. W Gdańsku na drogach od doby pracuje cały dostępny sprzęt odśnieżający, czyli 118 pługosolarek, pługoposypywarek i ciężkich pługów.Trudne warunki panują na Dolnym Śląsku. Bardzo ślisko jest na drogach nr 39 w powiecie strzelińskim i A18 w powiecie bolesławieckim w kierunku polsko-niemieckiej granicy.Na drodze A18 zderzyły się dwa samochody osobowe i auto ciężarowe z lawetą, które przewoziło inne auta.Nikt nie ucierpiał, ale auta pospadały z lawety i trzeba je ściągnąć z autostrady. Ruch w tych rejonach odbywa się, ale jest bardzo utrudniony i spowolniony.Z kolei w powiecie strzelińskim na drodze krajowej nr 39 nawierzchnia jest tak śliska, że ruch nie odbywa się wcale.Auta stanęły na drodze i czekają na służby, które posypią nawierzchnię piaskiem lub solą.Tę trasę najlepiej ominąć, bowiem nie wiadomo kiedy zostanie przywrócony ruch.

Autor:Luksfer87

Źródło:WP.pl

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego