Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Zatopione miasto. Krajobraz po ulewie

2012-07-05 20:34:06, komentarzy: 0

Zalane ulice i domy, samochody brodzące w wodzie, ewakuowani mieszkańcy oraz dziesiątki interwencji straży pożarnej - to skutki gwałtownej burzy, jaka przeszła po południu przez województwo dolnośląskie. Najpoważniejsze straty są w Olszynie i Gryfowie Śląskim.

     

    


Jak poinformował wiceburmistrz Olszyny, w mieście zalane zostały trzy ulice (najwięcej wody jest na ul. Wolności). Wiele interwencji jest na ulicy Chopina - strażacy pomagają mieszkańcom przenosić się na wyższe kondygnacje budynków, bo woda wlewa się do mieszkań na parterze. Do tej pory strażacy interweniowali w mieście 40 razy. Pięć osób ewakuowano.


Zalane ulice w Gryfowie Śląskim

 

Po intensywnych opadach deszczu, jakie przeszły przez Gryfów Śląski (powiat lwówecki, woj. dolnośląskie), z powodu podtopień trzeba było zamknąć cztery ulice oraz ewakuować dzieci z miejskiego przedszkola, które zostało zalane. Intensywne opady deszczu zaczęły się ok. godz. 13 i trwały do godz. 16. 

Jak poinformował Olgierd Poniźnik, burmistrz Gryfowa Śląskiego, w wielu miejscach woda wciąż stoi - ma od 30 do 50 cm, choć sytuacja powoli się normuje. 

Na miejscu pracuje straż pożarna (jest też zastęp z łódką, który w razie potrzeby może zająć się ewakuacją miejscowej ludności). Do tej pory strażacy interweniowali 50 razy.

W Rząsinach pod Gryfowem Śląskim grad wielkości kurzych jajek padał przez 30 minut. W wyniku burzy, drogą płynie półmetrowa rzeka wody, spływając z górnej części wioski w dół.


Front dzieli kraj na dwie części

 

Przez Polskę przebiega front atmosferyczny od Suwalszczyzny przez centrum po Dolny Śląsk i dzieli nasz kraj na dwie części: chłodną północno-zachodnią i upalną południowo-wschodnią.

 

Źródło: tvn24

Opublikował: Mariusz16


« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego