Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Z ostatniej chwili !! Silne trzęsienie ziemi w Iranie. Blisko 50 ofiar

2012-08-11 18:47:31, komentarzy: 0W rejonie Tebrizu na północnym zachodzie Iranu dwukrotnie zatrzęsła się w sobotę ziemia, z siłą 6,4 i 6,3 w skali Richtera. AFP informuje, powołując się na szefa służb ratunkowych w Tebrizie, o 40-50 ofiarach śmiertelnych i 400 poszkodowanych.

 

Epicentrum pierwszego wstrząsu znajdowało się w odległości 60 km na północny wschód od Tebrizu, a drugiego, który nastąpił 11 minut później - w pobliżu miasta Warzgan, ok. 50 km na północny wschód od Tebrizu. Zanotowano też kilka słabszych wstrząsów wtórnych.W rejonie trzęsienia zerwana została łączność telefoniczna.Amerykańska agencja USGS, zajmująca się monitorowaniem sytuacji sejsmicznej, informuje, że w strefie bardzo silnych wstrząsów mogło znajdować się nawet 200 tysięcy osób.


Iran znajduje się na obszarze aktywnym sejsmicznie. Przebiega tamtędy kilka dużych uskoków tektonicznych i trzęsienia ziemi zdarzają się tam dość często. W 2003 roku w mieście Bam na południowym wschodzie kraju trzęsienie pochłonęło ponad 25 tys. ofiar śmiertelnych.


Opublikował: Mariusz Broncel

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego