Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Wstępna prognoza pogody na Wielkanoc

2012-03-25 21:03:42, komentarzy: 0

 

 

Nasza prognoza 16-dniowa zaczęła już sięgać Wielkanocy, dlatego najwyższa pora, aby zaprezentować Wam pierwszą, póki co wstępną prognozę na te jedne z najważniejszych świąt katolickich.

 

Na początku kwietnia na bardzo krótko ochłodzi się, ale wcale nie oznacza to, że Wielkanoc minie pod znakiem zimy.

Bardzo szybko władzę nad pogodą na Starym Kontynencie przejdzie potężny wyż znad Włoch i Bałkanów, który zapewni nam iście wiosenne klimaty.

W Wielką Sobotę (7.04), gdy będziemy zmierzać do kościoła ze święconką termometry w najcieplejszym punkcie dnia pokażą od 10 stopni nad samym morzem przez 13-15 stopni w dzielnicach północnych, 16-18 stopni w większości regionów do nawet 18-20 stopni na zachodzie.

Przez większą część dnia słonecznie, jedynie po południu i wieczorem może się miejscami zachmurzyć, popadać i zagrzmieć. Będzie to jednak taki majowy deszczyk w kwietniu.

Noc przyniesie wysokie temperatury rzędu 5-10 stopni, a więc nigdzie przymrozków się nie spodziewamy.

Niedziela Wielkanocna (8.04) jeszcze bardziej wiosenna. Na północy 15-20 stopni, a w pozostałych regionach 20-22 stopnie. Najcieplej będzie na dalekim południu Polski, gdzie południowy wiatr przywieje blisko 25 stopni. Podobnie jak w sobotę, nie jest wykluczone, że miejscami popada i zagrzmi, ale dopiero późnym popołudniem lub wieczorem.

Lany Poniedziałek (9.04) nie może nie przynieść deszczu, tak było w ostatnich latach, tak będzie i tym razem. Jednocześnie ochłodzi się. Na sam koniec świąt temperatura wyniesie od 10 stopni na północy do 13-15 stopni w pozostałych regionach. Szczegółowe prognozy na Wielkanoc publikować będziemy systematycznie z biegiem czasu.

Pamiętajmy, że największą sprawdzalność mają prognozy nie przekraczające tygodnia, a więc większą pewność co do faktycznej aury w święta zyskamy przed przyszłym weekendem. Zapraszamy do śledzenia naszych artykułów i prognoz 16-dniowych dla tysięcy miejscowości w Polsce.

 

źródło: www.twojapogoda.pl 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego