Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Wstępna prognoza pogody na nadchodzący tydzień

2013-01-06 11:42:57, komentarzy: 0

Do Polski nieśmiało zaczyna zaglądać zima.Po dosyć ciepłej ostatniej dekadzie grudnia są duże szanse na to,że zima na dłużej zagości w naszym kraju.Czy stanie się to już w tym tygodniu?Prześledźmy poszczególne dni i zobaczmy jaką aurę pogoda szykuje nam na nowy nadchodzący tydzień.

PONIEDZIAŁEK 07.01.2013r. Po dosyć dynamicznej niedzieli przyjdzie czas na chwilową poprawę pogody.Opady jeżeli się pojawią będą słabe i przelotne głównie na południu oraz południowym-wschodzie kraju.W tych regionach popada śnieg.Na pozostałym obszarze bez opadów jednak dominowały będą chmury przez które bardzo niesmiało zaglądało będzie słońce.Także spodziewajmy się raczej pochmurnej aury przez większą część dnia.W całej Polsce temperatury już bardziej zimowe niż jesienne.Tylko na zachodzie oraz Wybrzeżu termometry pokażą wartości dodatnie +2/+1'C.Im dalej na wschód tym chłodniej : w centrum i na południu -1/-3'C a na wschodzie najzimniej do -4'C.Wiatr słaby i umiarkowany z północnego-zachodu.

WTOREK 08.01.2013r. We wtorek czekają nas kolejne zmiany w pogodzie.Już od rana od północnego-zachodu zacznie wkraczać kolejna strefa frontowa związana z niżem znad Skandynawii.Początkowo przyniosą opady śniegu jednak z biegiem czasu przechodzić będą w opady deszczu ze śniegiem oraz deszczu.Lokalnie opady mogą być marznące powodujące gołoledź.Warunki na drogach znów się pogorszą.Temperatury we wtorek najwyższe na zachodzie oraz w rejonie Zatoki Szczecińskiej +4/+2'C w centrum i na południu -1/-2'C a na wschodzie -3/-4'C.Wiatr powieje słabo z kierunków południowo-zachodnich.

ŚRODA 09.01.2013r. W środę czeka nas lekkie ocieplenie.Kolejne fronty atmosferyczne wędrujące z zachodu będą przynosiły opady w naszym kraju a za nimi popłyną nie co cieplejsze masy powietrza.Czekają nas również opady.Na przeważającym obszarze będzie to sam deszcz.W centrum i na południu deszcz ze śniegiem a sam snieg popada na krańcach wschodnich oraz północno-wschodnich.Temperatury wyższe niż w dwóch pierwszych dniach nowego tygodnia.Na zachodzie termometry pokażą +6/+4'C w centrum i na południu +3/+2'C a na wschodzie od 0'C do -1'C.Wiatr nadal słaby i umiarkowany powieje z kierunków południowo-zachodnich.

CZWARTEK 10.01.2013r. W czwartek kolejne załamanie pogody.Tym razem jednak fronty atmosferyczne wędrujące z zachodu zaczną sprowadzać zimne arktyczne powietrze z północy.W szystko za sprawą układu niskiego ciśnienia,który zacznie wędrować na wschód Europy.Jest to dla nas o tyle istotne iż w ciągu dnia opady,których będzie sporo zaczą przechodzić w deszcz ze śniegiem oraz śnieg.Po raz kolejny mogą nam toważyszyć śnieżyce,które spowodują paraliż na głównych drogach dojazdowych większych miast.Mocniej może sypnąć na północy,północnym-wschodzie,wschodzie,południowym-wschodzie oraz w Małopolsce oraz na Śląsku.Wieczorem opady przesuną się do centrum oraz na zachód kraju.Temperatury najwyższe jak w poprzednich dniach na krańcach zachodnich +4/+3'C w pozostałej części kraju +1/0'C a niewielki mróz zapanuje na Suwalszyźnie  -1'C.Wiatr powieje silniej z kierunków zachodnich oraz południowo-zachodnich a więc spodziewajmy się lokalnych zamieci i zawiei śnieżnych.

PIĄTEK 11.01.2013r. Przed weekendem pogoda troszkę się uspokoi.Opady jeżeli się pojawią na ogół będą miały charakter przelotny.Jedynie w rejonie Zatoki Gdańskiej może padać mocniej.Popada tylko i wyłącznie sam śnieg.Temperatury ujemne praktycznie w całym kraju.Jedynie na zachodzie oraz na wybrzeżu jeszcze temperatury dodatnie na poziomie od +2'C do +1'C.W pozostałych regionach zobaczymy od 0'C do -2'C.Najzimniej w regionach północno-wschodnich do -4'C.Wiatr słaby z kierunków północnych.

 

Podsumowując.W tym tygodniu pogoda nie dam nam się nudzić.Będziemy mieli chwile z zimą jak i późną jesienią.Dynamiczna pogoda niezbyt korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie.Musiumy przetrwać jakoś ten okres ze zmienną aurą.Pogoda powinna ustabilizować się w kolejnym tygodniu.Wtedy za oknami wszędzie powinno zrobić się biało a także chwyci mróz.


[PROGNOZA MA CHARAKTER ORIENTACYJNY.WSZELKIE ZMIANY PRZEDSTAWIANE SĄ W CODZIENNYCH PROGNOZACH POGODY]

Autor:Luksfer87

Źródło:wetterzentrale.de


« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego