Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Woda przelała się przez wały obok Nowego Orleanu!!!

2012-08-29 14:06:36, komentarzy: 0

Woda przelała się przez wały powodziowe ok. 100 km na południowy wschód od Nowego Orleanu. W rejon ten wcześniej uderzył huragan Isaac, któremu towarzyszą obfite opady deszczu - podały lokalne media.

- Pracownicy sztabu kryzysowego w okręgu Plaquemines informują o przelaniu się wody przez wał między Braithwaite a White Ditch. Wywoła to znaczne powodzie w rejonie - poinformowała strona internetowa
Weather Channel, cytując służby meteorologiczne.

Przedstawiciel władz Plaquemines, Billy Nungesser, powiedział CNN, że trzymetrowe wały wprawdzie wytrzymują, ale przelewa się przez nie woda.

 

Dodał, że obecnie władze próbują ratować osoby, które nie zastosowały się do polecenia ewakuacji i wciąż przebywają na terenach zagrożonych zalaniem.

 

- Drogi są całkowicie nieprzejezdne. Było kilka osób, które utknęły na drogach. Sytuacja jest poważna - powiedział Nungesser.

Isaac coraz groźniejszy, służby w gotowości

Już rano Narodowe Centrum Huraganów (NHC) poinformowało, że huragan uderzył w wybrzeże Luizjany. Cały czas towarzyszą mu obfite opady i silne wiatry. W Nowym Orleanie w pełnej gotowości jest około tysiąca żołnierzy Gwardii Narodowej, którzy zajęli pozycje na opustoszałych ulicach miasta, aby chronić je przed rabunkiem.

Jak podaje AP, większość mieszkańców szukała schronienia w zabezpieczonych domach. Jednak władze musiały nakazać zamknięcie 12 kasyn położonych nad samym morzem i z niżej położonych terenów ewakuowały ludność. We wtorek wieczorem około 100 tysięcy gospodarstw i przedsiębiorstw zostało bez prądu.

Według NHC Isaac znajdował się około 15 km na południowy zachód od ujścia rzeki Missisipi i blisko 140 kilometrów na południe od Nowego Orleanu. Prędkość towarzyszących mu wiatrów dochodziła do 130 km/godzinę.

Mitch Landrieu, burmistrz Nowego Orleanu zniszczonego w 2005 roku przez huragan Katrina, zapewnił mieszkańców, że miasto jest bezpieczne. Dodał jednak, że służby kryzysowe są przygotowane do akcji poszukiwawczych i ratowniczych.

W mieście w pełnej gotowości jest około tysiąca żołnierzy Gwardii Narodowej uzbrojonych w broń automatyczną, którzy zajęli pozycje na opustoszałych ulicach miasta, aby chronić je przed rabunkiem.

We wtorek rano po raz pierwszy saperzy zamknęli śluzy przeciwpowodziowe na jeziorze Borgne, na wschód od Nowego Orleanu. To największe tego typu urządzenie w świecie, mające obronić miasto przed zalaniem.

Z powodu szalejącego huraganu niemal całkowicie wstrzymano wydobycie ropy naftowej na platformach wiertniczych w Zatoce Meksykańskiej. Produkcję i działanie ograniczyły również położone na wybrzeżu porty i rafinerie.

Opady i wiatry przewiduje się także w sąsiadujących z Luizjaną stanach: Missisipi, Alabama i Floryda. 

 

Kamera umieszczona na jednej z ulic Nowego Orleanu:

http://www.earthcam.com/usa/louisiana/neworleans/bourbonstreet/ 

 

 

Opublikował: Wojciech Stępniak 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego