Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Wielkie ulewy i powodzie w centralnej Nigerii, są ofiary śmiertelne

2012-07-25 00:10:49, komentarzy: 0

 

 

Praktycznie każdy dzień przynosi następne wiesci na temat kolejnych anomalii pogodowych. Jeszcze trwa liczenie strat w wyniku ulew w Chinach a już podobne zjawisko wystąpiło w Afryce, w Nigerii. 

 

W wyniku wielkich opadów, do których doszło glownie w centrum Nigerii, doszło do powodzi. W efekcie jest ponad 35 ofiar, w większości przypadków utonięć. Juz teraz padają sugestie że bilans ofiar może wzrosnąć. Trudno sie dziwić ze powódź wywołana opadami mogła spowodować w Nigerii takie spustoszenie. Większość chat na prowincji tego kraju budowana jest z prymitywnych materiałów, takich jak glina. Nie trzeba chyba tłumaczyć co dzieje się z takimi "domami" gdy nadchodzi fala pogodowa.

Trzeba dodać, że w Nigerii trwa właśnie pora deszczowa, dlatego intensywne opady nie są wielkim zaskoczeniem. Zaskakująco wygląda porównanie doniesień prasowych z ostatnich dni gdy zdamy sobie sprawę, że do bardzo podobnych zjawisk dochodzi w Austrii, w Polsce, w Chinach, w Wielkiej Brytanii, w Finlandii itd. Można wyliczać bardzo dlugo. Czy to anomalie pogodowe? Czy też nowe pojęcie tego co stało się normalne.

 

Opublikował: Flash_Wojciech
Źródło: http://abcnews.go.com 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego