Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Weekend z możliwymi burzami

2012-03-16 18:25:40, komentarzy: 1

Jutrzejsza sobota minie pewnie dla wszystkich bardzo przyjemnie. Będziemy mieli dużo słońca oraz wysoką temperaturę. Na wschodzie będzie to ok. +14; +15 stopni Celsjusza. W pasie centralnej Polski termometry pokażą +15 - +17 stopni Celsjusza. Zdecydowanie najcieplej będzie na zachodzie i południowym – zachodzie Polski gdzie termometry wskażą +17 - +19 stopni Celsjusza. Wiatr słaby tylko na Podkarpaciu po południu może powiać do 50 km/h. Na koniec tego dnia chcę zaznaczyć, że mogą pojawić się chmury o pionowej budowie czyli chmury cumulus zwłaszcza na zachodzie i północy Polski. Niewykluczone są też chmury Cumulonimbus choć te pojawią się raczej tylko w północno -zachodniej Polsce. Możliwe pojedyncze wyładowania atmosferyczne.

Niedziela to bardzo podobny dzień do Soboty. Znowu dużo Słońca choć najwięcej zachmurzenia chmurami piętra niskiego będzie na zachodzie i północnym – zachodzie gdzie po południu może pojawić się deszcz. Temperatury prawie takie same więc +14 - +16 stopni Celsjusza to wschód Polski. W centrum Polski  +17 - +19 stopni Celsjusza. W tym dniu na Dolnym Śląsku niewykluczona jest temperatura +20 stopniowa jak i może jeszcze wyższa. Wiatr tylko w Zachodniopomorskim do 40 km/h. Ten dzień przyniesie też większe atrakcje pogodowe w postaci możliwych słabych burz w województwach takich jak Lubuskie, Zachodniopomorskie, Wielkopolskie, Pomorskie, Kujawsko ; Pomorskie. Chwiejność termodynamiczna w tych województwach to ok. 100 - 300 J/kg. Ponadto parametr LI pokaże 0 stopni więc chmury konwekcyjne prawdopodobnie będą rozbudowane do ok. 6 km nad Ziemią. Uskok wiatru w strefie konwekcji wyniesie ok. 10 15 m/s więc należy spodziewać się słabej organizacji burz w możliwe pojedyncze klastry opadowe. Spodziewajmy się drobnego gradu oraz mocniejszego deszczu jednak nie nawalnego. Poniżej mapka z temperaturą oraz CAPE.

 

 

 
Następne dni będą nieco chłodniejsze z temperatura ok. +10 stopni Celsjusza i większą dawką chmur piętra niskiego a co za tym idzie deszczu pochodzenia wieloskalowego.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • Wojciech 21:26, 16 marca 2012

    Może być ciekawie:)

    Odpowiedz
Darmowe strony www dla każdego