Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

W trakcie tegorocznej zimy nadeszło piekne lato

2012-03-19 06:00:00, komentarzy: 0

Jeszcze kilka tygodni temu większość Europy była skuta lodem i przykryta kilkumetrową warstwą śniegu. Teraz doszło do nagłej zmiany i słupki rtęci poszybowały nawet nie do wiosennych, ale letnich poziomów temperatur.

We Francji dwa tygodnie temu śnieżyce sparaliżowały północ kraju, teraz w Paryżu zanotowano plus 23 stopnie i synoptycy sugerują, że koniec miesiąca to jeszcze większe ciepło.

Nie można powiedzieć, aby ta odmiana nie podobała się mieszkańcom, którzy wylegli na trawniki i cieszą się korzystną zmianą pogody.

Podobnie ciepło jest w USA gdzie na zbliżonych do europejskich szerokościach geograficznych zauważono znaczny wzrost temperatur skutkujący przyspieszeniem wegetacji niektórych roślin.

Niezwykle ciepło jest też w naszej okolicy, w Czechach pobite zostały wszelkie rekordy temperatur dla tej pory roku. W ponad 44 stacjach zarejestrowano nowe najwyższe wartości. Najwyższa temperatura została zanotowana w miejscowości Cesky Krumlov gdzie było 22,1 stopnia Celsjusza. Najstarszy rekord, jaki został złamany to 15,1 stopnia zarejestrowane w 1899 roku.

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego