Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

W środku nocy było ponad 20 stopni

2012-04-29 14:27:15, komentarzy: 0

 

Miniona noc była jak żywcem wyjęta z lipca, ponieważ na zachodzie i południu Polski temperatura pomimo wybicia północy przekraczała 20 stopni. O poranku był już tak ciepło, jak zazwyczaj w pełni dnia.

 

Im cieplej jest późnymi popołudniami, tym cieplejsze są również noce i poranki. Mogli się o tym przekonać mieszkańcy Śląska.

O północy termometry m.in. w Opolu pokazywały 22 stopnie. Nawet o godzinie 2:00 nadal nie spadła poniżej 20 stopni.

W najchłodniejszej porze doby, a więc krótko po wschodzie słońca, mniej więcej między 5:00 a 6:00 rano, odnotowano 18 stopni.

Bardzo podobne wartości temperatury minimalnej minionej nocy zanotowano także miejscami w Wielkopolsce i na Warmii.

Dla porównania średnia wieloletnia temperatura nocna wynosi zaledwie 5 stopni. To oznacza, że miniona noc była w tych regionach o 13 stopni zbyt ciepła.

Nie wszędzie jednak noc przypominała środek lata. Chłodna bryza wiejąca znad wód Bałtyku wyraźnie obniżyła temperaturę w najdalej wysuniętej na północ części wybrzeża. W Łebie termometry pokazały o poranku zaledwie 7 stopni, więc było o ponad 10 stopni mniej niż w Opolu.

Poranek przyniósł bardzo szybki wzrost temperatury. O godzinie 9:00 słupki rtęci w Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu i Łodzi wskazywały 23 stopnie. Wczoraj o tej samej porze były 21-22 stopnie. Można więc prognozować, że dzisiaj późnym popołudniem, między 16:00 a 18:00, będzie o tyle właśnie stopni cieplej niż wczoraj.

Mamy szansę na poprawienie wczorajszych i zarazem nowych historycznych rekordów ciepła dla kwietnia. W poszczególnych miastach do 29-30 stopni, a w skali całej Polski dokładnie 31,6 stopnia.

Dużo chłodniejsze noce spodziewane są w drugiej połowie tygodnia. Przeważnie będzie 10 stopni, a na północnym wschodzie możliwe są niewielkie przymrozki. www.twojapogoda.pl

Najwyższe temperatury minionej nocy:

Opole, woj. opolskie - 18 stopni.
Elbląg, woj. warmińsko-mazurskie - 18 stopni.
Kalisz, woj. wielkopolskie - 17 stopni.
Poznań, woj. wielkopolskie - 17 stopni.
Łódź, woj. łódzkie - 16 stopni. 

 

Autor: Flash_Wojciech

Źródło: TwojaPogoda 

 

Chcesz wspomóc nasz portal? Wystarczy, że klikniesz w klika kwadratowych reklam umieszczonych po prawej stronie. Nic Cię to nie kosztuje a pomożesz nam utrzymać portal i wesprzesz jego rozwój :)  

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego