Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

W sobotę ostateczne uderzenie huraganu!

2013-12-06 23:23:55, komentarzy: 0

 

Ci co myśleli, że huraganowe porywy wiatru mamy już za sobą są w błędzie. Przed nami ostatnia doba bardzo silnych i porywistych porywów wiatru! Wiatr nocą, a szczególnie nad ranem mocno nasili się w regionach centralnych, południowych oraz wschodnich. Odsuwający się od Polski niż "Xaver" sprawi, że ciśnienie nad naszym krajem zacznie gwałtownie rosnąć.

 

Najsilniejszego wiatru jeśli chodzi o niziny spodziewamy się na południu oraz w centrum kraju. Jego apogeum przypadnie na godziny 08:00-11:00. Wiatr może tutaj osiągać prędkość do 80km/h, jeśli pojawi się konwekcja, wówczas mogą zdarzyć się pojedyncze porywy dochodzące nawet do 95km/h. W pozostałych regionach Polski będzie wiatr będzie słabszy, przeważnie  40-70km/h.

 

Mieszkańcy północno-wschodniej części kraju muszą przygotować się na całodniową śnieżycę. Sypać będzie tam przez całą nadchodzącą dobę. Spaść może kolejne kilkanaście centymetrów świeżego śniegu. Dodatkowo silny i porywisty wiatr tworzył będzie potężne zawieje i zamiecie śnieżne. Wieczorem opad powinien zacząć słabnąć. W pozostałych regionach kraju opady na ogół słabe i przelotne, jedynie podczas lokalnej konwekcji intensywne (tutaj również możliwość wyładowań atmosferycznych).

 

W godzinach popołudniowych wiatr będzie systematycznie słabł, a opady odsuwać się będą za naszą wschodnią granicę.

 

Autor: Wojciech Stępniak

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego