Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

W sobotę kolejna porcja opadów śniegu.

2013-01-17 20:00:20, komentarzy: 0

 

Pogoda powoli robi się monotonna i nudna, z dnia na dzień robi się coraz mroźniej, wieje słaby i umiarkowany wiatr, miejscami gdzie niema wiatru, tworzą się gęste mgły, w połączeniu z mrozem tworzą szadź, do tego w wielu regionach symbolicznie pada śnieg, przeważnie na południu. W sobotę czekają nas większe opady śniegu, więcej o tym w rozwinięciu:


Sobota (19.01)

Polska w sobotę nadal będzie znajdować się pod panowaniem powietrza polarnego (mroźnego), już rano znad Ukrainy w kierunku zachodnim będzie przemieszczał się front atmosferyczny, niosący szczególnie w centralnej oraz wschodniej Polsce silniejsze opady śniegu <- W tych regionach spadnie przeważnie 4-7cm śniegu, jednak za sprawą mrozu i silniejszego wiatru, śnieg będzie ziarnisty i rozwiewany, dlatego będą miejsca, w których na terenach zabudowanych powstaną zaspy wysokości 20cm a na "wolnych" terenach wogóle go nie przybędzie. Front będzie miał specyficzną wędrówkę, otóż najpierw obierze kierunek zachodni, poczym skręci na północny-wschód. Padać będzie od godzin porannych, zaczynając na Podkarpaciu, a kończąc na Mazowszu i Podlasiu około północy. 

Temperatura: od -12*C na północnym-wschodzie, -8*C - -10*C na zachodzie, południu i w centrum, do -6*C na południowym-wschodzie.

Wiatr: słaby i umiarkowany a chwilami silny, wiejący z wschodu.

 

Spodziewany przyrost pokrywy śnieżnej: <- Jutro wstawimy szczegółową mapę.

 

4-7cm <- Województwa: Wschodnia Wielkopolska, Łódzkie, Południe Kujawsko-Pomorskie, Mazowieckie, Podkarpackie, Lubelskie,

2-4cm <- Województwa: Małopolska, Górny Śląsk, Opolskie, Świętokrzyskie

1-2cm <- Województwa: DolnyŚląsk, Wielkopolska, Kujawsko-Pomorskie, Podlaskie 

 

Autor: Mario_Moderator

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego