Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

W poniedziałek sypnie śniegiem, w wtorek również.

2013-02-11 11:01:56, komentarzy: 0

 

Poniedziałek z opadami śniegu.

W poniedziałek sypnie śniegiem w wschodniej i północnej Polsce a także w centrum, na zachodzie a miejscami na południowym-zachodzie. Z tym że w woj. Małopolskim, w Górach Świętokrzyskich a miejscami na Górnym Śląsku przejaśnia się a miejscami i wypogadza, po południu rozpogodzenia pojawią się również w centrum a na zachodzie i północnym-zachodzie gdzie teraz świeci słońce lub się tylko przejaśnia około południa zachmurzy się i zacznie padać śnieg. Nad ranem oraz rano śnieg dosyć mocno padał nad Górnym Śląskiem, Opolszczyzną oraz nad Dolnym Śląskiem aktualnie opady te przesuwają się w kierunku północno-zachodnim. Sypie również na skraju woj. Lubelskiego, Mazowieckiego i Podlaskiego a także nad Warmią i Mazurami oraz w woj. Pomorskim. Pojedyncze opady występują w Kujawsko-Pomorskim.

Temperatura: Od -3*C w Małopolsce, -2*C w północno-wschodniej PL po -1*C i 0*C w większości części kraju do +1*C a miejscami do +2*C na południowym-zachodzie.

 

Wtorek z kolejną porcją opadów śniegu.

Rano nad Dolny Śląsk, Opolszczyznę i Górny Śląsk nadciągnie strefa opadów śniegu. Około południa opady obejmną już całe te województwa a zaczną wkraczać w kolejne zachodnie a a także w centrum PL. Według ECMWF najwięcej śniegu powinno spaść na Dolnym Śląsku oraz na Opolszczyźnie bo około 15cm, około 5-10cm na Górnym Śląsku, Łódzkim, w Wielkopolsce a także gdzieniegdzie w woj. Lubuskim, a do 5cm powinno spaść w pozostałej części Wielkopolski, Kujawsko-Pomorskim, Pomorskim, miejscami w Zachodniopomorskim, a w nocy poprószy miejscami w Małopolsce, w Łódzkim oraz w Górach Świętokrzyskich.

Temperatura: Najcieplej będzie w południowo-wschodniej Polsce a także na północnym-zachodzie, miejscami w Wielkopolsce, od 0*C do +2*C. Poza tym mroźnie, od -4*C w Małopolsce, częściowo w centrum do -1*C na przeważającej części kraju. W nocy od -5*C do -2*C. Rano również nad regiony południowo-zachodnie wkroczą kolejne silne opady, początkowo będzie padał śnieg, jednak z biegiem godzin będzie przechodził w deszcz ze śniegiem lub sam deszcz, ze względu na to, że w środę napłynie do Polski ciepłe powietrze, na południowym-wschodzie po południu termometry pokażą nawet +5*C, a w Karpatach ponad 6*C.

 

 

Autor: Mario_Moderator

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego