Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

W nocy nad Polskę wkroczą ulewy!

2012-06-08 15:02:20, komentarzy: 0

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dziś w nocy nad Polskę południowo-zachodnią nasunie się front atmosferyczny, który przyniesie intensywne opady deszczu oraz lokalne burze. 

 

 

Kiedy zacznie padać?

 

Wszystko wskazuje na to, że pierwsze opady dotrą do południowo-zachodniej Polski jeszcze wieczorem. Będzie to układ MCS, który utworzy się nad Czechami. Tam jeszcze przyniesie gwałtowne burze, w Polsce jednak będą to same ulewy. Około północy z intensywnymi opadami deszczu zmagać się będzie już całe południe kraju, a opady docierać będą do dzielnic centralnych. Do godzin porannych rozpadać się powinno w Górach Świętokrzyskich, na Lubelszczyźnie, Mazowszu, Podkarpaciu jednocześnie ustępując z południowej Polski. Front docierając do wschodnich granic powinien zacząć się ponownie uaktywniać i lada moment w jego obrębie pojawi się silna konwekcja a wraz z nią burze oraz intensywne, przelotne opady deszczu. Burze mogą być gwałtowne.

 

To nie koniec opadów! 

 

Poza ciepłem, które towarzyszyć nam będzie podczas mistrzostw Euro 2012 odrzucilibyśmy resztę punktów pogodowych, które zaserwuje nam pogoda. Już w sobotę w nocy przez prawie całą Polskę (bez zachodu) przesuną się ulewne opady deszczu, związane z wcześniejszym utworzeniem Mezoskalowego Układu Konwekcyjnego nad Słowacją oraz południowo-wschodnią Polską. Popada i zagrzmi również w niedzielę. Kolejny tydzień to kolejna porcja ulewnych opadów deszczu. Praktycznie codziennie będziemy mogli liczyć na przechodzenie burzowych chmur jak i na wieloskalowe opady deszczu. 

 

Trasa Opadów 

 

 Prognozowana trasa opadów oraz ich intensywności - godziny 03,06,09

 

Autor: Flash_Wojciech

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego