Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

W Indiach najzimniej od 44 lat

2013-01-04 13:20:02, komentarzy: 0

Najzimniej od 44 lat jest na północy Indii. Z tego powodu życie straciło już 114 osób. Organizacje charytatywne podkreślają: to głównie bezdomni, którym nie zapewniono schronienia przed niską temperaturą.

Jak podały służby meteorologiczne, najniższe jak dotąd temperatury odnotowano w Agrze, gdzie znajduje się słynne mauzoleum Tadż Mahal. W środową noc termometry wskazywały tam 0,9 st. Celsjusza.

Temperatury na północy kraju są o 4-10 st. Celsjusza niższe niż zazwyczaj o tej porze roku. W środę maksymalna temperatura w Delhi, które graniczy z Uttar Pradesh, wyniosła 9,8 st. C. Był to najzimniejszy dzień w indyjskiej stolicy od 1969 roku i pierwszy, podczas którego temperatura maksymalna była jednocyfrowa. Temperatura minimalna wyniosła natomiast 4,8 st. C.

- Wartości rzędu około 5st. C nie uważa się za takie, które zagrażają życiu - mówi meteorolog serwisu accuweather. Jim Andrews. - Jednak w przypadku ludzi, którzy nie mają gdzie się przed nimi schronić, cierpią z niedożywienia i nie dysponują odpowiednimi ubraniami, mogą się takie okazać - zaznacza.Chłodom towarzyszy gęsta mgła, która nie tylko zatrzymuje chłód przy powierzchni ziemi, lecz także powoduje chaos komunikacyjny. W czwartek opóźnionych było wiele lotów, utrudniony był też transport kolejowy.Zdaniem synoptyków, trudne warunki atmosferyczne utrzymają się w Indiach przez najbliższe dni. Indyjscy meteorolodzy podkreślają też, że w ostatnich latach zimy w tym południowoazjatyckim kraju stawały się coraz chłodniejsze. Synoptyk Rajendra Kumar Jenamani uważa, że taka zmiana pogody to wina zanieczyszczeń przemysłowych trafiających do atmosfery.

Autor:Luksfer87

Źródło:TVNMeteo.pl,youtube.pl


« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego