Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

W ciągu ostatniej doby 7 osób zmarło z wychłodzenia

2012-12-10 07:18:46, komentarzy: 0

 

W ciągu ostatniej doby w Polsce zamarzło siedem osób - poinformowała Komenda Główna Policji. Funkcjonariusze apelują, by w czasie mrozów szczególną uwagę zwracać uwagę na osoby nietrzeźwe i bezdomne przebywające na wolnym powietrzu. Czasem jeden telefon może im uratować życie. 

Zima to problem również dla kierowców. Ostatniej doby na polskich drogach wydarzyło się 37 wypadków. Zginęło 5 osób, a 54 zostało rannych. Zatrzymano 252 pijanych kierowców.

Minionej nocy temperatura miejscami może spadła poniżej -10 st. C. Także w weekend zima zebrała śmiertelne żniwo. Wychłodzenie organizmu było najprawdopodobniej przyczyną śmierci 10 osób w Polsce.

Według uzyskanych informacji w ciągu ostatnich dni z powodu wyziębienia dwie osoby zmarły w woj. warmińsko-mazurskim. Rzeczniczka tamtejszej policji Anna Fic powiedziała, że ofiary mrozów to mężczyźni o nieustalonych jeszcze personaliach; obu zmarłych odnaleziono w niedzielę przed południem.

Warmińsko-mazurska policja otrzymała informacje o trzech bezdomnych, koczujących w pustostanie przy ul. Leyka w Szczytnie. Jeden z mężczyzn już nie żył. Pozostali wymagali pomocy lekarskiej z powodu wyziębienia. Stan jednego z nich był na tyle poważny, że przewieziono go do szpitala. Zwłoki kolejnego, ok. 50-letniego mężczyzny, odnaleziono też w miejscowości Grom k. Szczytna. Zmarły leżał przed drzwiami jednego z domów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że był to mieszkający samotnie właściciel tej posesji.

Z kolei w Małopolsce w sobotę i niedzielę – najprawdopodobniej z powodu wychłodzenia – zmarło trzech mężczyzn. Jak poinformował Michał Kondzior z zespołu prasowego małopolskiej policji, w sobotę w Krakowie w piwnicy domu budowanego przy ul. Twardowskiego policjanci znaleźli zwłoki 37-latka. W niedzielę na ścieżce prowadzącej na górę Chełm w Myślenicach zmarł 58-latek, a we wsi Celiny syn znalazł na polu pod lasem ciało 67-letniego ojca.

 

 

Opublikował: Flash_Wojciech

Źródło: Onet.pl

 

 

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego