Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

W Apulii trąba powietrzna zwaliła komin tamtejszej huty

2012-11-28 19:21:31, komentarzy: 0

38 osób rannych, jeden zaginiony, duże zniszczenia w hucie - to rezultat trąby powietrznej i gwałtownej burzy, która przeszła nad Tarentem na południu Włoch. Piorun uderzył w wysoki komin hutniczy, a wiatr był tak silny, że przewracał samochody.
W środę nad Tarentem we włoskiej Apulii przeszła gwałtowna nawałnica. Towarzyszyła jej trąba powietrzna, uderzenia piorunów i huraganowe porywy wiatru. Rannych zostało łącznie 38 osób.

 Zaginiony mężczyzna

Włoska Obrona Cywilna przekazała, że wśród rannych jest dziewięcioro uczniów częściowo zniszczonej szkoły. Ich stan nie jest ciężki.

Trwają poszukiwania mężczyzny, który pracował w porcie i z przewróconym dźwigiem wpadł do morza.

Jak informują włoskie media, straty w Tarencie są poważne. Porywy huraganowego wiatru przewracały samochody i niszczyły okoliczne budynki. Obrażenia odniosło także kilku pracowników huty Ilva, gdzie również odnotowano znaczne szkody.

Płomienie nad hutą

W związku z paniką, jaką w Tarencie wywołał widok wielkich płomieni unoszących się nad hutą, minister ochrony środowiska Corrado Clini zapewnił, że sytuacja jest pod kontrolą i nie ma ryzyka żadnego wybuchu.

Autor:Luksfer87

Źródło:TVNMeteo.pl

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego