Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

USA:meteor rozbłysnął nad Teksasem

2012-12-10 11:44:43, komentarzy: 0

Poruszenie w Ameryce po rozbłysku kuli ognia na niebie nad Teksasem. Domysły zwolenników teorii spiskowych studzi NASA: to meteor z pasa planetoid, zarejestrowały go  kamery.

Ognistą kulę, która rozbłysła na amerykańskim niebie 7 grudnia, widziało wiele osób w Teksasie i okolicznych stanach. Zarejestrowały ją też kamery należącego do NASA biura monitorującego aktywność meteorów Meteoroid Environment Office w pobliskim stanie Nowy Meksyk.

 NASA twierdzi, że był to meteor, który wszedł w ziemską atmosferę gdzieś pomiędzy miastami Dallas a Houston. Agencja zapowiedziała, że będzie teraz szukać fragmentów ciała niebieskiego, które spadło na Ziemię prawdopodobnie na północ od Houston.

Jeśli uda się je odnaleźć, a meteor rzeczywiście spadł w Teksasie (wtedy uzyska status meteorytu), będzie to 13 zarejestrowany przypadek upadku ciała niebieskiego w tym stanie. Pierwszy miał miejsce w 1909 roku, a ostatni w lutym 2009 r. w Ash Creek.

NASA stwierdziła też, że na pewno nie był to fragment Kosmosu-2251, rosyjskiego wojskowego satelity telekomunikacyjnego, który w 2009 roku zderzył się z amerykańskim satelitą Iridium, a jego pozostałości powoli wracają na Ziemię.

Agencja zaznacza, że meteoryt przywędrował do nas z pasa planetoid i nie jest powiązany z rojem Geminidów, które teraz widać na niebie.

Autor:Luksfer87

Źródło:LosyZiemi.pl


« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego