Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Ukraina w potężnych zaspach śnieżnych.

2012-12-17 14:16:42, komentarzy: 0

 

 

1800 pojazdów i uwięzionych w nich ludzi uwolnili w ciągu ostatniej doby z zasp ukraińscy ratownicy, którzy walczą z silnymi opadami śniegu i zamieciami w zachodnich obwodach kraju – podało Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w Kijowie.

 

 

Niektórzy ludzie spędzili na zawianych śniegiem drogach nawet kilkanaście godzin. Ze względu na trudne
warunki pogodowe można było do nich dotrzeć tylko z pomocą ciężkiego sprzętu. Milicja zamknęła niektóre drogi dla ruchu samochodowego.

W obwodzie tarnopolskim, w jednym z zablokowanych przez zaspy samochodów, kobieta urodziła
dziecko. Poród przyjmował jej mąż, instruowany przez lekarzy przez telefon komórkowy.

 

Najgorsza sytuacja panuje w okolicach miasta Brody, w obwodzie lwowskim, na trasie z Kijowa do Czopu. Milicja drogowa całkowicie zablokowała tam ruch samochodów.

Tymczasowe ograniczenia w ruchu pojazdów obowiązują także na niektórych drogach w obwodach: wołyńskim, rówieńskim, iwano-frankiwskim, tarnopolskim, winnickim, chmielnickim, czerniowieckim.

 

 

Dziś wojskowi udrożnili 465 kilometrów ukraińskich arterii. Najwięcej pracy mieli w obwodzie winnickim, przy granicy z Mołdawią oraz w sąsiadującym z Polską obwodzie lwowskim.

Synoptycy przewidują koniec tak trudnych warunków pogodowych dla Ukrainy. W tym tygodniu temperatura u naszych wschodnich sąsiadów ma się ustabilizować, a opadom - i tak mniejszym niż w minionych 7 dniach - nie będzie towarzyszył równie silny wiatr jak poprzednio.

 

 

Opublikował: Flash_Wojciech

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego