Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Tornada w Belgii, Holandii i Niemczech

2012-05-13 22:33:28, komentarzy: 0

Ostatnio bardzo często dochodzi do powstawania tornad. Zdarzają się w nietypowych miejscach. Ostatnio fala tornad przetoczyła się przez Belgię, Holandię i Niemcy.

 

 

Kilka dni temu, 10 maja 2012, nad północną Europą rozszalały się burze. Komórki burzowe miały charakterystykę sprzyjająca powstawaniu tornad i obserwowano ich kilka podczas przetaczania się frontu pogodowego.

 

 

 

W Belgii tornado zrywało dachy domów i niszczyło lżejsze konstrukcje.

 

 

Imponująca komórka burzowa była obserwowana również w Holandii. Chmury miały na tyle nietypowy wygląd, że przykuwały uwagę.

 

 

Również w Niemczech, w okolicach Duisburga, zaobserwowano tornado. Na nagraniu wykonanym podczas jazdy jedną z niemieckich autostrad widzimy ten sam front, który znalazł się nad Belgią i Holandią. Obserwatorzy mieli szczęście uchwycić moment formowania się wiru tornada.

Pogoda staje się coraz bardziej zmienna a ekstrema pogodowe takie jak tornada nie zaskakują już jak kiedyś. Tak naprawdę każdy z nas może być świadkiem tornada. 

 

 

Autor: Flash_Wojciech

Źródło: ZmianyNaZiemi

 

Chcesz wspomóc nasz portal? Wystarczy, że klikniesz w klika kwadratowych reklam umieszczonych po prawej stronie. Nic Cię to nie kosztuje a pomożesz nam utrzymać portal i wesprzesz jego rozwój :) 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego