Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Temperatury zaszaleją. Będą i upały, i przymrozki na zimnych ogrodników

2012-05-06 22:53:20, komentarzy: 0

 Ciepło, coraz cieplej. Po krótkotrwałym ochłodzeniu temperatura znów zacznie przypominać letnią. Już we wtorek słupki rtęci pokażą 20 st. C a w połowie maja może być nawet 30 stopni. Przygotujmy się jednak na "zimnych ogrodników" - wtedy możliwe nawet przymrozki.

 Najnowsze modele synoptyczne wykazują wzrostową tendencję temperatury w nadchodzącym tygodniu. Po dwudniowym ochłodzeniu, które funduje nam niż Svenja, słupki rtęci będą piąć się w górę.

 

Zanim to nastąpi, jeszcze w poniedziałek będziemy potrzebować w miarę ciepłych ubrań, bo termometry pokażą od 9 st. C na północy, do 18 st. C na południu kraju. Jednak już we wtorek temperatura maksymalna sięgnie 20 kresek powyżej zera. Wszystkie dane pogodowe wskazują na to, że wzrost będzie dynamiczny. W środę 9 maja ciepło powinno być w całym kraju, z temperaturą od 18 do 24 st. C, a dzień później z wartością od 17 do nawet 26 st. C. Takie ciepło będzie niestety tylko do piątku.

- Głęboki i rozległy niż nad Skandynawią ześle do nas w piątek 11.05 front z deszczem i burzami, a zanim zimne powietrze pochodzenia arktycznego. Następnie nad Polskę sięgnie wyż, wypogodzi się i nocami przymrozki gotowe - zapowiada meteorolog Arleta Unton-Pyziołek.

Zimny weekend

Jak przypomina synoptyk TVN Meteo, ochłodzenie przypada na okres słynnych "zimnych ogrodników".

W weekend pogoda ma się załamać. Prawdopodobnie przyjdzie gwałtownie ochłodzenie w sobotę z temperaturą od 8 do 15 st. C, a w niedzielę od 10 do 19 st. C. 

 

... i upalny tydzień 

 

- W drugiej połowie maja ponownie ocieplenie, wzrost temperatury do nawet 30 st. na wschodzie i południowym-wschodzie kraju. Prognoza ta jest optymistyczna, nastraja radośnie - zapowiada Arleta Unton-Pyziołek.

Kolejny tydzień rozpocznie się powolnym wzrostem temperatury. W poniedziałek 14 maja słupki rtęci sięgną maksymalnie 21 kresek, we wtorek 20, w środę 22, a w czwartek 26. Od piątku mają powrócić upały. Zapowiada się prawdziwie letni weekend. 18 maja powietrze nagrzeje się od 19 do 28 st. C, w sobotę (19.05) od 20 do 30 st. C, a w niedzielę od 17 do 27 st. C.

O stopień chłodniej powinno być w kolejnych dwóch dniach. 

 

Autor: Flash_Wojciech

Źródło TvnMeteo 

 

Chcesz wspomóc nasz portal? Wystarczy, że klikniesz w klika kwadratowych reklam umieszczonych po prawej stronie. Nic Cię to nie kosztuje a pomożesz nam utrzymać portal i wesprzesz jego rozwój :)  

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego