Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Szwecja zmaga się ze śnieżną aurą

2012-12-12 11:58:19, komentarzy: 0

Szwecja ugięła się pod mocnym atakiem zimy. Narodowe biuro meteorologiczne  wydało ostrzeżenie pogodowe ze względu na trudne warunki atmosferyczne. Obfite opady śniegu i przenikliwy wiatr dają się Szwedom we znaki od samego rana.

Najgorsza sytuacja panuje w regionie Kalmar i w okolicy bałtyckiej wyspy Olandia. Meteorolodzy wprowadzili tam ostrzeżenie pogodowe drugiego stopnia. Oznacza to, że warunki pogodowe mogą narazić mieszkańców Szwecji na niebezpieczeństwo, powodować szkody materialne lub zakłócać usługi publiczne. 

Intensywnie śnieży od wtorkowego rana. Auta stojące na parkingach nie nadają się do użycia, bo są całkowite pokryte śniegiem. Przygotowanie ich do jazdy zajmuje około pół godziny. Po odśnieżeniu nie ma jednak pewności, że uda się wyjechać z parkingu. Gigantyczne zaspy blokują ulice, skwery i lokalne drogi, gdzie trudno dotrzeć nawet pługom.

Policja w Kalmarze poinformowała, że auta nie dają sobie rady na śliskiej nawierzchni i zsuwają się z dróg. Do poważnych wypadków na szczęście nie doszło.

Śnieg zalega też na torach, spowalniając lub uniemożliwiając ruch pociągów.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że warunki atmosferyczne przyniosą zakłócenia komunikacyjne i mogą stanowić ryzyko dla bezpieczeństwa mieszkańców.

Autor:Luksfer87

Źródło:LosyZiemi.pl

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego