Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Spadł grad wielkości pomarańczy (foto)

2012-07-03 21:17:58, komentarzy: 0

Potężne burze gradowe przechodzą nad południową, środkową i wschodnią Polską. Na Mazowszu wczesnym popołudniem spadł grad o średnicy 6 centymetrów. Zniszczone są samochody i uprawy na polach.

Niepokojące prognozy niestety się sprawdzają. Nad południową, środkową i północno-wschodnią częścią naszego kraju przechodzą burze gradowe.

Jak informuje nasz czytelnik Krzysztof, pogranicze woj. mazowieckiego i świętokrzyskiego około godziny 14:40 nawiedziło potężne gradobicie. Ucierpiały m.in. miejscowości Pakosław i Krzyżanowice położone koło Iłży, między Radomiem a Starachowicami.

Na zdjęciach, które zamieszczamy pod artykułem, widoczne są gradziny o średnicy 6 centymetrów.

"Pragnę zaznaczyć, że na 99 procent były okazy o większej średnicy, ale nie można było podczas burzy po nie wybiec z wiadomych względów. Grad poczynił ogromne szkody w uprawach rolniczych, sadowniczych i warzywniczych, a także potrafił wgniatać karoserie samochodów, tłuc szyby i strącać zbłąkane ptaki, w tym jaskółki i wróble" - mówi nasz czytelnik Krzysztof.

Uprzedzamy, że dzisiaj podczas burz spadnie przeważnie od 10 do 30 mm deszczu, lokalnie suma opadów może sięgnąć 20-30 mm, a punktowo na terenach górzystych 50 mm. Z deszczem może padać grad o średnicy nawet ponad 5 cm, a porywy wiatru osiągać 70 km/h, punktowo 80-90 km/h.


      Mariusz16

Źródło: twojapogoda

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego