Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Śnieżny maraton

2013-01-19 12:31:11, komentarzy: 0

 

Pewien Rosjanin postanowił zawstydzić Filipiadesa – dzielnego Greka, który w obliczu zagrożenia perskiego przebiegł odcinek 37 kilometrów dzielący osławiony Maraton i Ateny – i w dość przypadkowych okolicznościach zmierzyć się z syberyjskim mrozem i śniegiem. Nie znamy jednak bliżej sylwetki dzielnego Rosjanina, jednak co nieco wiemy o jego nałogu, któremu nie straszny nawet największy mróz.

 

Tak było też tym razem – według relacji The Moscow Times – podróżujący pociągiem 42-letni mieszkaniec Irkucka zapragnął po raz ostatni przed snem zażyć świeżego nocnego powietrza przy akompaniamencie papierosa. Sytuacja wydaje się nieco zabawna gdy przytoczyć więcej szczegółów. Podróż jak każda inna, pociąg pędzi przez niezbadaną noc, siarczysty 40 stopniowy mróz, a między wagonami – nieświadomy jeszcze - bohater nocnego maratonu palący papierosa, dziarsko ubrany w klapki, bokserki i koszulkę. Po krótkim odświeżeniu postanowił wrócić do swojego przedziału i jak nigdy nic – myląc niestety drzwi zewnętrzne z wejściowymi do wagonu – wylatując z pociągu dał konkretnego susa w pobliską zaspę.


Możemy domyślić się tylko jego zdziwienia w wyniku zaszłej pomyłki i ogromnego strachu jaki pojawił się w obliczu zamarznięcia na śmierć na syberyjskim pustkowiu. Rosjanin nie zastanawiając się długo, ruszył z klapka w rozpaczliwą pogoń za pociągiem w 40-stopniowym mrozie i śniegu. Na szczęście po morderczej 7 kilometrowej gonitwie udało mu się dogonić skład, który zatrzymał się na niewielkiej stacji i w ten sposób uratować się przed niechybną śmiercią.

 

Autor: Klik_Rys

źródło:TVN24

 

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego