Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Śnieżna aura zapanowała także w innych krajach Europy

2012-10-29 09:11:38, komentarzy: 0

Intensywne opady śniegu, chłód, zaspy na drogach - tak wyglądał weekend na południu Europy. Z zimową aurą zmagali się mieszkańcy Francji, Hiszpanii, Włoch oraz Chorwacji.    

We Francji bez prądu pozostaje 50 tysięcy gospodarstw domowych. W górskich departamentach Sabaudia, Górna Sabaudia i Isere gałęzie pod ciężarem śniegu przewracały się na linie energetyczne.Fatalne warunki panują też na francuskich drogach. Setki samochodów bez opon zimowych i łańcuchów utknęły w górskich rejonach, gdzie utworzyły się półmetrowe zaspy śnieżne.12-letni Brytyjczyk, który wybrał się na przejażdżkę rowerową, zaginął przy silnym wietrze na wyspie Porquerolles, niedaleko Marsylii. Znaleziono jedynie jego rower. Niejest znany też los 26-letniego Francuza, który pływał w sobotę w morzu na desce surfingowej.Silny wiatr doprowadził do przełożenia piłkarskiego hitu Ligue 1 pomiędzy Olympique Marsylia, a Olympique Lyon.

Zima dotarła również do Hiszpanii. Opady śniegu i temperatury oscylujące wokół 0 st. C zanotowano na północy w Burgos, Alavie i Pampelunie.

Z niespotykanej o tej porze roku aury skorzystali najmłodsi. Na placach i w parkach zaroiło się od bałwanów.Niska temperatura dokuczyła mieszkańcom położonej na południu Włoch Kalabrii, regionu który niedawno nawiedziło trzęsienie ziemi. Ochłodzeniu towarzyszyły ulewne opady deszczu.Iście zimowa aura zapanowała natomiast na północy Włoch. Śnieg szczodrze sypnął m.in. w dolinie Valtellina. Na drogach do kurortów narciarskich utworzyły się korki.Opady śniegu dały się mocno we znaki mieszkańcom Bałkanów. W północnej części Chorwacji spadło w niedzielę 20 centymetrów śniegu.

Autor:Luksfer87

Źródło:TVNMeteo.pl

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego