Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Śnieg i lato jeszcze w kwietniu.

2012-03-26 19:20:22, komentarzy: 0

 

 

Kończy się powoli marzec, niedługo kwiecień. Dwa te miesiące są zwykle kapryśne, zmienne, czasami dokuczliwe dla osób zmęczonych huśtawką pogodową okresu jesienno-zimowego. A prognoza szesnastodniowa też nie nastraja optymistycznie.

 

Przed nami powolny spadek temperatury i pochmurne dni z przelotnym deszczem. Pierwszy dzień kwietnia ma być zimny z opadami deszczu ze śniegiem, na północy kraju nawet śniegu (to nie żart!).

Następnie w pierwszej dekadzie kwietnia nastąpi wzrost temperatury, a opady zanikną. 8 kwietnia na termometrach w Polsce południowo-zachodniej nawet 23 st. 

 

Przesilenie

A więc przed nami silne wahania temperatury, zachmurzenia, ciśnienia i wilgotności. Warunki biometeorologiczne będą niekorzystne. Jeśli dołożymy do tego przesilenie wiosenne, objawiające się u wielu stanami przygnębienia i zmęczenia, to rzeczywiście przed Polakami trudne pogodowo dwa tygodnie.

Wiosna ciepła, lato gorące

Ale, aby komunikat ten nie był jak obwieszczenie klęsk żywiołowych, dodam, że prognozy długoterminowe amerykańskiej NOAA mówią o nadciągającej do Europy Środkowej ciepłej wiośnie i gorącym lecie.

Przyjemnie jest pomyśleć o ciepłym kwietniu i maju oraz słonecznym lipcu i sierpniu. Jednak martwi mnie niedostatek deszczu, bowiem opady w nadchodzącym okresie mają być poniżej normy. To dla przyrody, rolnictwa, sadownictwa i ogrodnictwa nie najlepiej... 

Źródło: TvnMeteo, TwojaPogoda

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego