Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Sensacyjne nagranie z ekstremalnego gradobicia na Mazurach

2012-07-06 08:45:03, komentarzy: 0

 

 

W środę w godzinach popołudniowych w miejscowości Bisztynek na Mazurach doszło do kataklizmu. Nadeszła burza a wraz z nią ogromne gradobicie. Kule gradowe według świadków miały nawet wielkość pięści.

 

To istne bombardowanie z nieba trwalo około 15 minut. Grad niszczył dachówki, rozbijał szyby. Uszkodzonych jest wiele samochodów. Praktycznie wszystkie dachy w miejscowości są do wymiany. 

 

Wójt Gminy Bisztynek wezwał o pomoc, głównie w formie rąk do pracy. Poprosił tez o dostawy dachówek. problem polega na tym, że większość z domów pokrytych było jeszcze poniemiecką dachówką a znalezienie podobnej dzisiaj jest niemożliwe dlatego konieczne będzie zbudowanie wielu dachów od nowa.

 

 

Poprzez tą nawałnice Gmina Bisztynek stała się ofiarą zmian klimatycznych. Gdy patrzy się na to co wyczynia pogoda nie można już powiedzieć, spokojnie, to normalne. Czy ktoś pamięta w przeszłości gradobicia tej skali? Nadmieniam, że nie tylko Polska ma taki problem. Potężne gradobicia nawiedziły Szwajcarię, Wielką Brytanię, USA i wiele innych krajów. Lato dopiero się zaczyna i to może być dopiero początek ekstremalnych anomalii.

 

 

 

Opublikował: Flash_Wojciech

Źródło: ZmianyNaZiemi 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego