Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Sensacja geologiczna! Odkryto bogate złoża złota

2012-11-05 20:10:35, komentarzy: 0

Na Grenlandii odkryto bogate złoża złota. Ta informacja, podawana przez duńskie media w wydaniach internetowych, potwierdziła wcześniejsze wstępne oceny zasobów geologicznych południowych obszarów tej wyspy.

 

 

 

Geolodzy, którzy dokonali odkrycia twierdzą, że ten rejon występowania złota na Grenlandii jest bardzo podobny do obszarów złotonośnych w Ameryce Północnej. Pobrane przez nich próbki zawierały aż ponad 9 gramów złota na tonę skały. Z odkryciem na Grenlandii zbiegają się informacje z innego północnego regionu, z obszarów Finlandii leżących 120 kilometrów za Kolem Podbiegunowym. Odkryto tam największe w ostatnim stuleciu pokłady niklu. Eksperci uważają, że są to obszary o wielkich zasobach złota, które się już częściowo eksploatuje, ale też platyny, palladu, uranu i wielu cennych rud metali. Te informacje - zdaniem ekspertów duńskich i fińskich- potwierdzają coraz powszechniejszą opinię nie tylko o nieprzebranych bogactwach Arktyki, ale i o jej rosnącym strategicznym znaczeniu.

Więcej informacji:http://biznes.interia.pl/biznes.interia.pl/news/sensacja-geologiczna-odkryto-bogate-zloza-zlota,1859458

Opublikował: Flash_Wojciech 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego