Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Rozpoczyna się fala przypadków ponownego występowania kwitnienia

2012-09-16 00:18:39, komentarzy: 0

 

 

Zaczyna się okres, w którym da się zauważyć ponowne kwitnienie niektórych roślin. Jest to związane z różnymi czynnikami, ale przede wszystkim zależy od temperatury powietrza. Rośliny są wprowadzane w błąd i zaczynają kolejną wegetację. W Kazachstanie, w miejscowości Temirtau (Темиртау) zaczęły znowu kwitnąć bzy.

 

Oczywiście kwitnące jesienią bzy nie będą w stanie dokończyć cyklu i nie ma się, co spodziewać, że z tych kwiatów powstaną owoce. Wszystko zostanie raczej zmarnowane przy okazji pierwszych przymrozków. Cała sytuacja nie pozostaje bez wpływu na rośliny, które mogą przez to nie przetrwać zimy, lub po prostu nie owocować następnej wiosny. Jak mówią eksperci zjawisko to jest często efektem ostrej zimy i gorącego lata.

Oba te czynniki wystąpiły w roku 2012 na terenie całej Eurazji. Nienormalne zachowanie roślin próbujących rozpocząć nową wegetację jest też często uważane, jako zwiastun ciepłej i suchej jesieni. Jak na razie sprawdza się to a rzeki osiągają rekordy minimalne. Jest to zresztą zjawisko globalne, bo rzeki wysychają również w USA. Przykładem może tam być Missisipi, która rok temu zafundowała wielką powódź a teraz nie umożliwia nawet żeglugi.


Jeśli ciepła temperatura utrzyma się dłużej należy się spodziewać masowego występowania nieprawidłowego kwitnienia. Biorąc pod uwagę fakt, że pod względem ciepła rok ten jest wyjątkowy można wyrazić oczekiwanie, że po najcieplejszej od lat wiośnie i lecie czeka nas najcieplejsza jesień. Jeśli tak właśnie się stanie to o ponownym kwitnieniu usłyszymy jeszcze nie raz.

 

Opublikował: Flash_Wojciech
Źródła: http://www.bnews.kz, http://www.zmianynaziemi.pl

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego