Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Rosja w ogniu, już 20 tysięcy hektarów lasów płonie

2012-06-27 01:20:30, komentarzy: 0

 

 

 Powierzchnia pożarów lasów na Syberii wzrosła przez weekend do 20 555 tysięcy hektarów. Te szokujące dane potwierdził Rejonowy Wydział Leśny. Ten olbrzymi areał pochłania 106 pożarów. Jeszcze w piątek było 107 pożarów o powierzchni 15 424 tysięcy hektarów. Stan wyjątkowy został wprowadzony w 12 powiatach, w 24 jest tryb ostrzegawczy.

 

Ilość dymu generowanego w trakcie pożarów jest tak znaczna, że widać z kosmosu jak wiatr przenosi je przez Pacyfik. Aerozol składający się w większości z syberyjskiego dymu dociera już do wybrzeża USA i Kanady. Najcieńsza warstwa dymu znajduje się nad Mongolia, Wysoko skoncentrowany dym przecina Alaskę.

Według rosyjskich władz większość pożarów wywołują rolnicy pragnący powiększyć swój areał poprzez wypalanie. Meteorolodzy wskazują przykład pożarów z Syberii, jako dowód na to, że zjawiska w jednej części globu bezpośrednio wpływają nawet na inne kontynenty. Badacze przy okazje planują pogłębione badania na temat wpływu aerozoli w atmosferze na zmiany ziemskiego klimatu. 

 

Opublikował: Flash_Wojciech

Źródło: http://news.mail.ru, http://www.spacedaily.com 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego