Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Rosja: nawet 400 osób rannych po deszczu meteorytów. Przerażające nagrania filmowe

2013-02-15 10:54:12, komentarzy: 0

 

 

 

Na niebie nad Uralem dzisiaj rano spadł deszcz meteorytów. Fala uderzeniowa po wybuchu spowodowała zniszczenia na ziemi. Meteoryty spadły m.in. w Czelabińsku, Jekaterynburgu, Tiumeniu, Kurganie, Orenburgu i Magnitogorsku. Ponad 400 osób zostało rannych. Rosyjskie służby ostrzegają, że to nie koniec. Jeszcze dzisiaj kosmiczne kamienie mogą znowu posypać się z nieba.

 

 

Oczekiwane są jeszcze dwa uderzenia - powiedziało portalowi lifenews.ru źródło w rosyjskich służbach. - Rekomendujmy, by nie opuszczać mieszkań, trzymać się z dala od okien - pisze dalej serwis.

Meteoryty pojawiły się nad Uralem około 9.20 czasu lokalnego (7.20 czasu moskiewskiego; 4.20 czasu polskiego). Wkrótce nastąpiły trzy eksplozje.

 

 

Według resortu ds. sytuacji nadzwyczajnych największe odłamki spadły na niezaludnionym obszarze około 80 km od miejscowości Satki, w obwodzie czelabińskim.

W samym Czelabińsku zawalił się dach i runął fragment muru w fabryce cynku. Poważnie uszkodzona została też jedna z tamtejszych szkół. Ucierpiał także budynek Czelabińskiego Uniwersytetu
Państwowego. W wielu domach z okien powypadały szyby.

Gwałtownie rośnie liczba rannych w wyniku porannej eksplozji meteorytu. MSW podaje, że rannych zostało 400. Itar-Tass mówi aż o 500 rannych.

Władze miasta zaleciły rodzicom zabranie dzieci z przedszkoli i szkół. Temperatura powietrza w Czelabińsku wynosi minus 18 stopni Celsjusza.

Świadkowie mówią, że włączały się alarmy samochodowe; odnotowano przerwy w działaniu telefonów
komórkowych. "O godz. 11 czasu lokalnego (godz. 6 czasu polskiego) mieliśmy liczne zgłoszenia różnych urazów, zranień i kontuzji" - cytuje agencja Interfax źródło w administracji obwodu czelabińskiego.

Większość poszkodowanych to osoby pokaleczone obłamkami szyb. Wśród rannych są dzieci.

Przedstawiciel Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Jurij Burenko na specjalnej konferencji stwierdził, że deszcz meteorytów na Uralu został wywołany przez odłamki asteroidy, która znajduje się blisko Ziemi.

 

 

Naukowcy podkreślają, że to, co się dzisiaj wydarzyło w Rosji, jest bardzo rzadkim zjawiskiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikował: Flash_Wojciech

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego