Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Relacja na żywo od 20.01 do 22.01.

2013-01-20 20:25:34, komentarzy: 0

21.01.2013r. Godzina 13:50

 Najgorsza pogoda w tej chwili panuje na Górnym Śląsku,w Małopolsce,Górach Świętokrzyskich oraz częściowo na Podkarpaciu.Występują tam opady marznącego deszczu,zmrożonego deszczu a sam deszcz pada w okolicach Podkarpacia.Przy ujemnej temperaturze deszcz natychmiast zamarza powodując oblodzenia dróg ,chodników,linii energetycznych oraz konarów drzew.W najbliższych godzinach w centralnej Polsce przejdą śnieżyce z prawdziwego zdarzenia.Intensywnie sypać będzie przez kilkanaście godzin przede wszystkim na Mazowszu oraz Lubelszczyźnie.W tych regionach paraliż komunikacyjny jest nie unikoniony podczas popołudniowych powrotów z pracy i szkoły.Opóźnienia będą miały autobusy oraz koleje podmiejskie.


21.01.2013r. Godzina 13:30

Nad południową Polskę weszła kolejna strefa mocnych opadów m.in. deszczu,marznącego deszczu,deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Między północą a dokładnie płn-wsch a południem mamy sporą róźnicę temperatury sięgającą 17 stopni, w Suwałkach mamy -14 stopni C a na południu w Zakopanem mamy +3 stopnie. Na południu kraju panują bardze złe warunki na drogach pada tam tez deszcz przy minusowej temperaturze tworząc tak zwaną szklankę. Prosimy o ostrożność i cierpliwość gdyz takie warunki utrzymają się do wieczora. Moga wystąpić też problemy z dostawa prądu. Strefa opadów przesuwa się na północny wschód za kilka minut dojdzie do miast takich jak Kielce, Lublin, Radom.

21.01.2013r. Godzina: 11:00 

Trudne warunki panują na Śląsku, w Małopolsce oraz częściowo na Podkarpaciu.Występują tam opady marznącego deszczu oraz mżawki,która przy ujemnej temperaturze natychmiast zamarza.W innych regionach występują umiarkowane opady śniegu.Już teraz od strony Czesko-Słowackiej zbliża się kolejna porcja opadów deszczu,zmarzniętego deszczu,oraz śniegu.W kolejnych godzinach wkroczy ona na terytorium kraju i przyniesie bardzo intensywne opady,które mogą sparaliżować ruch komunikacyjny.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


20.01.13 Godzina: 21:00

Strefa zwiększyła swoją objętość i już jest nad południowo-zachodnimi krańcami województwa Dolnośląskiego, kieruję się w kierunku północno-wschodnim, zahaczy o województwo Opolskie.


20.01.13 Godzina: 20:20

Do województwa DolnoŚląskiego zbliża się pierwsza słaba strefa opadów mżawki oraz samego śniegu, strefa ta przemieszcza się szybko w kierunku wschodnim, dlatego długo nie popada. Mieszkańcy Opolszczyzny, Górnego Śląska, Małopolski oraz Podkarpacia powinny się szykować, gdyż nad południowymi czechami powstaje strefa silniejszych opadów deszczu jak i śniegu, jeszcze przed północą powinna ona dotrzeć do wyżej wymienionych województw.

KOREKTA: Strefa kieruję sie w kierunku północno-wschodnim a nie wschodnim.

 

Strefa opadów wkraczająca na DolnyŚląsk

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego