Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Rekordowe upały w Europie Środkowej i Wschodniej

2012-04-29 09:48:51, komentarzy: 0

Letnie upały zagościły w Europie Środkowej i Wschodniej, gdzie odnotowano rekordową dla kwietnia temperaturę, gdzieniegdzie, zwłaszcza w Austrii, Niemczech czy Republice Czeskiej, przekraczającą 30 stopni Celsjusza.

 

 

 

W Austrii temperatura jest "wyjątkowo wysoka jak na kwiecień" - oświadczono w centrum meteorologicznym ZAMG, które odnotowało rekordowe 32 stopnie C w regionie Dolnej Austrii (północny wschód). To niecodzienne o tej porze roku ciepło jest wynikiem napływu subtropikalnego powietrza znad Sahary - podało centrum.

Letnia atmosfera królowała w sobotę w Wiedniu, w tym nad brzegiem Dunaju, gdzie wabiły plaże, niebo było nieskazitelnie błękitne, a temperatura wynosiła 28 stopni.

 

Meteorolodzy z ZAMG zapowiadają taką samą pogodę na niedzielę.

 Lato zagościło także na Węgrzech, na Słowacji i w Republice Czeskiej. W Pradze padł rekord temperatury dla 28 kwietnia; wyniósł 27,7 stopnia C - najwięcej od 212 lat. 

Letnia temperatura panowała też na większości terytorium Niemiec, w Berlinie było 28 stopni. Dziennik "Bild" opublikował zdjęcia ludzi zażywających kąpieli słonecznej na leżakach pod słynną wieżą telewizyjną - symbolem miasta.

W Moskwie też padł 28 kwietnia rekord ciepła dla tego dnia; wyniósł 25 stopni. Kwiecień roku 2012 stanie się jednym z najcieplejszych w historii Moskwy od czasu, gdy w mieście tym zaczęto mierzyć temperaturę, czyli od ponad 100 lat - poinformowały służby meteorologiczne. 

 

Rekord także w Polsce

 

Temperatura maksymalna w Słubicach wyniosła 31,6°C i jest wyższa od poprzedniego rekordu Polski dla kwietnia o 0,7°C. Na wielu stacjach meteorologicznych w Polsce zanotowano wczoraj najwyższe kwietniowe temperatury w historii prowadzonych tam pomiarów.

 

Autor: Flash_Wojciech

Źródło: Internet 

 

Chcesz wspomóc nasz portal? Wystarczy, że klikniesz w klika kwadratowych reklam umieszczonych po prawej stronie. Nic Cię to nie kosztuje a pomożesz nam utrzymać portal i wesprzesz jego rozwój :) 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego