Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Przewidzisz tornado? IMGW cię zatrudni (TP)

2012-07-19 17:56:11, komentarzy: 0

 

Dzisiaj podczas konferencji prasowej w gmachu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) padły ciekawe słowa. Okazuje się, że szef tej instytucji zamierza zatrudnić przewidywacza tornad.

 

"Jeśli ktoś potrafi przewidywać w 90 procentach wystąpienie trąb powietrznych, to niech się do mnie zgłosi. My jesteśmy zainteresowani wdrożeniem takiej metody. Składam publiczną deklarację, że taką osobę od razu zatrudnię w instytucie" - powiedział dzisiaj podczas konferencji prasowej Mieczysław Ostojski, szef IMGW.

Jak się okazuje IMGW nie posiada żadnych urządzeń, które byłyby w stanie ostrzegać przed wystąpieniem trąby powietrznej.

Jednak jak się mogliśmy przekonać w ubiegłą sobotę (14.07) nie ma też narzędzi, dzięki którym mogłoby uprzedzać przed gwałtownymi burzami, ponieważ mieszkańcy Borów Tucholskich nie zostali ostrzeżeni w żaden sposób i w dodatku przed niczym.

Z całą pewnością byliby zadowoleni, gdyby ostrzeżenie dotyczyłoby przynajmniej silniejszego wiatru, o trąbie powietrznej już nie wspominając. Nie zamówili SMSów, bo nie było ich na to stać, albo też nie wiedzieli o istnieniu takiego "luksusu". Ten dziwaczny przypadek idealnie skwitował jeden z internautów: "jeśli nie zamówisz płatnego SMSa z ostrzeżeniami, to możesz liczyć tylko na siebie".

Tymczasem metody wczesnego ostrzegania przed burzami są rozwijane poza granicami Polski od lat. W sobotę (14.07) mieszkańców można było ostrzec na kilka godzin przed nadejściem żywiołu, ale IMGW tego nie zrobiło.

 
Być może dlatego, że państwowa instytucja utrzymywana z pieniędzy podatników każe sobie słono płacić za SMSy z ostrzeżeniami, które powinny być rozpowszechniane za darmo.

Mimo, że IMGW oficjalnie oświadcza, że nie umie prognozować trąb powietrznych, to jednak prognozuje, że dziś mogą one wystąpić na Mazurach. Masło maślane, co w przypadku tej instytucji wcale nie jest takie niezwykłe. www.twojapogoda.pl 

 

Opblikował: Flash_Wojciech

Źródło: TwojaPogoda 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego