Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Przeszły wichury, jest pierwsza ofiara!

2012-10-06 21:56:22, komentarzy: 0

 

Zerwane dachy, zablokowane linie kolejowe i drogi – to skutki sobotniego załamania pogody w regionie. Wieczorem nad województwem kujawsko-pomorskim przeszły gwałtowne deszcze i wichury.

 

Najwięcej szkód żywioł wyrządził w powiatach grudziądzkim i brodnickim. W miejscowościach Białobłoty i Bursztynowo w gminie Świecie nad Osą wiatr zerwał pokrycia dachów budynku mieszkalnego i gospodarczego. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Porywisty wiatr łamał drzewa, a konary blokowały drogi. Tak było na krajowej "piętnastce" w miejscowości Tama Brodzka oraz na drodze krajowej numer 55 w okolicach Radzynia Chełmińskiego. Problemy pojawiły się też na liniach kolejowych. Połamane przez wichurę drzewa zablokowały tory między Nakłem a Samostrzelem oraz między Jabłonowem Pomorskim a Mełnem.

 

W stolicy kraju podczas przejścia owej linii szkwału poryw wiatru nieoficjalnie osiągnął prędkość 29.3 m/s (105.5km/h)! Taką prędkość zanotowała "internetowa stacja meteorologiczna: Warszawa".

 

Zginął przygniecony drzewem 

 

Śmiertelna ofiara silnego wiatru na Mazowszu. Konar runął na samochód, zginął 27-latek. Powalony przez silny wiatr konar spadł na jadący samochód osobowy. 27-letni kierowca stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w drzewo. Mimo reanimacji mężczyzna zmarł. Tuż po godzinie 21 w Grzegorzewicach niedaleko Grodziska Mazowieckiego powalony przez silny wiatr konar spadł na jadący samochód osobowy. Kierowca stracił panowanie nad kierownicą, wypadł z drogi i uderzył w drzewo - poinformował Krzysztof Tryniszewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.
Meżczyzna był zakleszczony w pojeździe, żeby go uwolnić, strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego. Mimo reanimacji 27-latek zmarł.

Silny wiatr

Od kilku dni w Polsce silnie wieje. Ubiegłej nocy wichury na Pomorzu pozbawiły prądu blisko 10 tysięcy ludzi. Porywisty wiatr zrywał dachy, powalał drzewa i uszkadzajął auta. Strażacy interweniowali ponad 300 razy.

 

Kiedy znowu zagrzmii i mocno powieje?

 

Kolejnym dniem z chłodnym frontem, lokalnymi burzami wraz z silnymi podmuchami wiatru może być wtorek. Wtedy również na czele frontu może wykształcić się konwekcja, podczas której mogą pojawić się niszczące porywy wiatru. Więcej informacji w kolejnych newsach.

 

Autor: Flash_Wojciech

Źródła: www.tvp.pl, meteo.waw.pl, tvn24

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego