Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Przed nami pochmurno-pogodno-mglisty tydzień!

2012-11-11 19:47:53, komentarzy: 0Przedstawiamy prognozę pogody na bieżący tydzień:


Poniedziałek:

W większości kraju będzie panowało zachmurzenie, w południowo-wschodniej PL będzie padać deszcz, oraz możliwy słaby deszcz na północy kraju. Temperatura 9-8*C na południu, około 9-11*C na zachodzie i w centrum, na północy możliwe przejaśnienia oraz 8-10*C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. W nocy zaczną tworzyć się gęste mgły, głównie na zachodzie kraju..


Wtorek:

Bedziemy pod panowaniem wyżu, przynosząc jednocześnie dużo słońca. Wiatr się uspokoi, dlatego w miejscach gdzie występują gęste mgły, będa trzymać aż do wieczora. Na południu również powinny być mgły ale nie będą one tak gęste jak na zachodzie i północy kraju. Na przejaśnienia mogą liczyć mieszkańcy południowej polski, tam też temperatura około 10*C a w miejscach mglistych około 7*C. Już wieczorem prawie w całym kraju zaczną tworzyć się gęste mgły!!


Środa:

Poranek przywitamy chłodem oraz mgłami.. za sprawą chmur stratus oraz mgieł temperatura będzie niższa od tej wtorkowej bo zaledwie około 5*C. Nadal będzie bezwietrznie, ponieważ centrum wyżu bardziej nasunie się nad nasz kraj. Bedą miejsca gdzie się rozpogodzi, temperatura będzie oscylować w okolicach 8*C. W nocy będzie mróz! Przy gruncie około -4*C a na 2m około -2*C.


Czwartek:

Rano z mrozem i mgłami! Z tym że gęste mgły tym razem będą w północno-wschodnich regionach polski, zrobi się jeszcze zimniej, około 4*C, w pozostałych regionach również wystąpią mgły i zamglenia. Na przejaśnienia mogą liczyć mieszkańcy południa, południowego-zachodu oraz częściowo zachodu, termometry pokaża około 9*C.

 

Piątek:

Przy gruncie mróz w okolicach -5*C a na 2m około -3*C. Piątek będzie jednym z najcieplejszych dni w tygodniu. W miejsach gdzie nie powinny występować mgły lub gdy ustąpią do południa, termometry pokażą około 10*C! W miejscach gdzie jednak będą mgły (głównie regiony północno-wschodnie) temperatura będzie bardzo niska (około 3*C), i tu uwaga kontrast będzie naprawde duży! 


Sobota:

Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie,do 11*C! I tam raczej bez mgieł, gdyby jednak wystąpiły to powinny ustąpić do południa. Znowu mgliście na północnym-wschodzie, wschodzie, temperatura jednak w tych regionach nieco się zwiększy do około 4*C. 

 

Niedziela:

Zrobi się odrobinę chłodniej, na południowym-zachodzie 10*C, a na południu, wschodzie i północy około 7*C - w tych chłodniejszych regionach mgły powinny ustąpić do południa.


"Jakóż iż mgłami to różnie bywa, to prognozy mogą się zmienić, gdzie wystąpią mgły tam temperatura zwiększy się o około 5*C od tej co w nocy było w tym danym regionie, jeśli zaś nie będzie mgieł to temp. odrazu poszybuje w górę w okolicach 10*C."Ochłodzenie!

Każdy z nas ciągle zadaje sobie pytanie, gdzie jest ochłodzenie, gdzie zima? Otóż według modeli na ten czas, przewiduję się stopniowe ochłodzenie na wschodzie kraju po 20 listopada, a co z zachodnią polska? Właśnie co? Tutaj już jest większy problem, bo chłód przyjdzie znad północno-wschodniej Rosji i do zachodu PL dojdzie w końcówce Listopada.. A na śnieg musimy poczekać na przełom Listopada/Grudnia. <-Takie oto prognozy wyglądają na dziś, jak będzie naprawdę jeszcze nie wiadomo ale za tydzień będziemy prawie pewni, dlatego napiszemy o tym artykuł.Autor: Mario_Moderator

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego