Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Przed nami ciepły i wietrzny weekend!

2012-11-08 18:39:14, komentarzy: 0

 

Przed nami bardzo ciepły weekend (10-11.11), ale za to też bardzo wietrzny. Sprawdźmy zatem gdzie będzie najcieplej a gdzie najbardziej będzie wiało.


Nad Europą panują układy niskiego ciśnienia wraz z frontami atmosferycznymi. Najbrzydszą pogodę mamy w Północno i Północno-Zachodniej Europie tam bowiem ulokowane są niże. Najpogodniejszą aurę mamy w Europie Południowej i częściowo Środkowej, zawdzięczamy ładnej pogody układom wysokiego ciśnienia.

 

Sobota

Modele krótkoterminowe przewidują w najbliższą sobotę odbudowę cyrkulacji południkowej , jednocześnie po zachodniej stronie niżu na poziomie 500hPa będzie postępować adwekcja chłodnej masy powietrza, a co za tym idzie? Oczywiście napływ cieplejszej masy powietrza. Najcieplej ma być w południowej Polsce, nawet do 14*C, Nasz kraj będzie pod panowaniem wyżu znad wschodniej Europy, dlatego słońca nam nie zabraknie, pod wieczór nad regiony Północno, Północno-Zachodnie oraz Zachodnie nasunie się front z których nie powinno padać.

 

Niedziela

Front będzie mknął coraz bardziej w głąb kraju, psując pogodę w dzielnicach Centralnych, Południowo-Zachodnich, tym razem wystąpią niewielkie opady deszczu oraz mżawki. Mimo lekkiego załamania pogody, temperatura nadal będzie na wysokim poziomie głownie na Południowym-Wschodzie, tam najwięcej promieni słonecznych, które pozwolą ogrzać powietrze do 17*C.

 

Wiatru nam nie zabraknie

W weekend wystąpi halny, z którego dosyć mocno powieje. Aktualnie modele wykazują największą siła wiatru w Tatrach, bo około 120km/h. Wietrznie będzie również w Bieszczadach, rejonach podgórskich, częściowo na wschodzie oraz w południowych dzielnicach województwa: Dolnośląskiego, Opolskiego, Górnego Śląska, Małopolski i Podkarpacia tam od 60 do 90 km/h

 

 

Autor: Mario_Moderator

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego