Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Prognoza pogody na środę oraz na nadchodzącą noc.

2012-03-21 08:55:00, komentarzy: 0

Nadal nad Polską będą się ścierały wpływy wyżu z zachodu i niżu ze wschodu i tym razem chmury związane z niżem zdominują pogodę w całym kraju.

 

Ranek będzie jeszcze pogodny na południu i południowym zachodzie kraju, jednak w ciągu dnia zachmurzenie wzrośnie tam do umiarkowanego, miejscami dużego. Na pozostałym obszarze przez cały dzień zachmurzenie będzie duże do całkowitego i miejscami będą występowały słabe opady deszczu - do południa w dzielnicach północnych i centralnych, a w drugiej części dnia na wschodzie i południu; na zachodzie nie powinno padać. Temperatura maksymalna wyniesie od 8-10 stopni na Suwalszczyźnie i nad morzem, 11-12 na wschodzie do 13-14 stopni na zachodzie. Wiatr z zachodu, umiarkowany, na północy okresami dość silny. Ciśnienie wysokie, jeszcze nieznacznie wzrośnie. 

W nocy Polska dostanie się pod wpływ wyżu znad Niemiec. Z północnego zachodu napływać będzie do kraju ciepłe powietrze polarne morskie. W nocy wpływ wyżu będzie stopniowo się umacniać. Początkowo jedynie na zachodzie, ale w miarę upływu nocy także w centrum i na północy zachmurzenie będzie umiarkowane malejące do małego. Na pozostałym obszarze - na wschodzie i południu Polski występować będzie zachmurzenie duże lub całkowite. Po północy na Śląsku i w Małopolsce wystąpią silne zamglenia. Temperatura minimalna wyniesie od 3 - 4 stopni na Wybrzeżu, Warmii i Mazurach do 5 - 7 stopni w centrum i na południu. Wiatr zachodni i północno zachodni, słaby lub umiarkowany. Ciśnienie będzie rosnąć.

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego