Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Prognoza pogody na noc i środę.

2012-11-20 20:30:40, komentarzy: 0

 

Noc (20/21.11)

Nad nami ciągle panuje zgniły wyż o imieniu "Otto", dzięki niemu od ponad tygodnia Europa Zachodnia zmaga się z silnymi mgłami oraz zamgleniami, i tak też będzie tej nocy. Na całym obszarze RP, będzie pochmurno oraz mgliście (najwięcej mgieł będzie tym razem na południu, zachodzie, północy oraz w centrum polski, zaś najmniej na wschodzie), również nie zabraknie niskich chmur "Stratus", które panować będą w całym kraju.

Temperatura: Najzimniej będzie w rejonach podgórskich oraz Bieszczadach i Tatrach, gdyż będzie bezchmurne niebo, zwiastując spadek temperatury do okolic -4*C oraz w regionach Suwałk (około 0*C), zaś na pozostałym obszarze "dodatnio": głównie 3*C - do nawet 6*C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowo-wschodnich.

 

Środa (21.11)

Najsilniejszy okres wystąpienia mgieł, będzie około godziny 6:00 na zachodzie, południu i północy, pozostały obszar to mocniejsze lub słabe zamglenia. Mgły powinny szybko ustępować, mimo tego najdłużej będa utrzymywać się na Górnym Śląsku, Podkarpaciu, w Małopolsce oraz w województwach północno zachodnich i zachodnich, jednak od godziny 15:00 mgły w tych regionach znów zaczną się stopniowo słabo nasilać, około północy również zaczną się tworzyć na południowym-wschodzie. W dzień nie zabraknie zachmurzenia, regiony południowe(głównie góry), południowo-zachodnie, północno-wschodnie, wschodnie i gdzieniegdzie w centrum mogą liczyć na przejaśnienia oraz rozpogodzenia, ale będą to krótkotrwałe rozpogodzenia.

Temperatura: Na południu, południowym-zachodzie oraz częściowo zachodzie, ciepło jak na tę pore roku, około 11*C, im dalej na północny-wschód tym zimniej, od 8*C - 5*C - 3*C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowo-wschodnich.


Autor: Mario_Moderator

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego