Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Prognoza pogody na noc 20/21.01.2013r.

2013-01-20 15:46:13, komentarzy: 0

Niedziela na przeważającym obszarze przyniosła pogodę pochmurną i tylko gdzieniegdzie notowaliśmy słabe przelotne opady śniegu. Jednak jest to tylko chwilowe uspokojenie w pogodzie. Załamanie pogody czai się już na południu Europy a więc pierwsze jego oznaki odczujemy już późnym wieczorem oraz w nocy jednak nie we wszystkich regionach kraju.

Przed jutrzejszym sporym załamaniem pogody noc przyniesie pierwsze opady głównie śniegu jednak od południowego wschodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarno-morskie a więc opady śniegu zaczną stopniowo przechodzić w zmrożony deszcz, który zaznaczy się jako opad w postaci drobnych kulek lodu. Od strony południowej zacznie wkraczać do Polski ciepły front atmosferyczny,  za którym popłynie wspomniane wyżej cieplejsze powietrze. W nocy temperatura zacznie rosnąć przede wszystkim w regionach południowo-wschodnich gdzie do rana możemy zanotować wartości powyżej 0’C.  Taka sytuacja zapanuje między innymi na Podkarpaciu oraz w regionach podgórskich. Początkowo front atmosferyczny przyniesie opady o charakterze umiarkowanym. Mniej więcej do godzin wczesno porannych front z opadami  dotrze już do południowej części województwa Lubuskiego, Wielkopolskiego, częściowo Kujawsko-Pomorskiego i centralnych części Mazowsza. W tych regionach sypnie tylko i wyłącznie śnieg natomiast od Śląska przez Małopolskę aż po Podkarpacie wystąpią opady zmrożonego deszczu bądź deszczu jednak ten ostatni popada głównie na południowym-wschodzie kraju. W regionach gdzie wystąpią opady marznące trzeba się liczyć z bardzo trudnymi warunkami na drogach oraz chodnikach. Pojawi się tam niebezpieczna warstwa lodu, która utworzy gołoledź. Zrobi się ślisko i niebezpiecznie  a zatem Ci ,którzy będą zmuszeni do podróżowania tej nocy oraz w ciągu dnia zachowajmy szczególną ostrożność.

W ciągu nocy tam gdzie pojawią się opady śniegu przybędzie około 5 cm świeżego puchu. Noc mroźna szczególnie na północnym-wschodzie kraju gdzie temperatura spadnie do -16’C.  Poza tym od -11/10’C na Kujawach, Mazowszu i w Wielkopolsce , od Dolnego Śląska przez Ziemię Łódzką aż po Lubelszczyznę około -8’C. W regionach południowych temperatura w nocy zacznie rosnąć i wyniesie od -3/0’C. Na Podkarpaciu nad ranem możliwe, że słupki rtęci przekroczą już 0’C.Wiatr powieje słabo i umiarkowanie z kierunków północno-wschodnich oraz wschodnich.

Autor:Luksfer87

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego