Jaka pogoda panuje u Ciebie za oknem?

Kronika filmowa z zimy stulecia
To były śnieżyce! Dęblin - 15.03.2013r.
                     Prognozy i Newsy

Prognoza pogody na niedzielę

2012-04-07 23:12:57, komentarzy: 0

W niedzielę na wschodzie Polska pozostawać będzie w zasięgu niżu znad Litwy, a od zachodu rozbudowywać się będzie klin wyżu znad Atlantyku.

 

Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarne morskie. Do południa na przeważającym obszarze Polski otrzymywać się będzie zachmurzenie duże lub całkowite, a na Warmii i Mazurach występować będą zanikające opady śniegu. Jedynie na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim zachmurzenie będzie umiarkowane, a na Wybrzeżu małe lub bezchmurnie. Po południu na zachodzie i północy kraju będzie bezchmurnie lub występować będzie zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze przeważnie zachmurzenie będzie umiarkowane, jedynie na Podkarpaciu i wschodniej Lubelszczyźnie do końca dnia utrzyma się zachmurzeni duże.

 

Temperatura maksymalna wyniesie od 2 - 4 stopni na wschodzie w centrum i południu do 5 - 7 stopni na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim. Wiatr będzie północno zachodni, umiarkowany, jedynie na północy dość silny i porywisty w porywach do 45 - 50 km/h. Ciśnienie będzie rosnąć.

 

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz

Darmowe strony www dla każdego